Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı X üzerinden Pınarbaşı seçim sonuçlarına ilişkin paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

"Kayseri'nin Pınarbaşı Belediyesini, halkın helal oylarıyla kazanan adayımızı ve partimizi tebrik ediyorum. Kazanılan seçimi mafyavari yöntemlerle gasp etmeye çalışan, bir hakime "ben milletvekiliyim" diyerek, tehditler ve küfürler savuran, hatta darp etmeye kalkan milletvekili, bu ülkedeki yozlaşmanın en acı örneği olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu milletvekilini uyarıyorum! Genel Başkanını utandırıyorsun, partini utandırıyorsun, en önemlisi sana oy veren halkı utandırıyorsun. Sandığa saygı duyacaksın!

Pınarbaşı dahil, yerel seçimlerde hangi partinin hakkı gasp edilmeye çalışılışıyorsa karşısındayız. İradenizi zorbalığa teslim etmeyin!"

"MHP milletimizin helal oylarını gasp ettirmeyecek"

Kılıçdaroğlu'nun bu paylaşımına MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'den cevap geldi.

Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

"Bu yersiz açıklamanızda geçen çağrıyı Pınarbaşı’nda helal oylarımızı çalarken yakalanan ve sizi de son kongrenizde para karşılığı satan CHP’lilere yapmanız daha ahlaklı, ölçülü ve doğru bir tutum olur. 

Geriye nasıl bir parti bıraktınız ki bu kadar ahlaki çöküntü oluşturdunuz! Siz sadece bu meseleye emekliliğinizi ayırırsanız kendinize de iyilik etmiş olursunuz. 

Pınarbaşı konusunda MHP milletimizin helal oylarını gaspettirmeyecek." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

MHP İl Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindekiler tarafından onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığı belirtilerek; "31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Pınarbaşı ilçemizde, MHP olarak şu ana kadar ilçe seçim kurulunda bulunan tüm veriler göstergesinde 350 oy farkla önde olmamıza rağmen bizzat CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindeki yandaşları tarafından, onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığını üzüntü ile belirtmek isteriz. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve beraberindeki heyet, İlçe Seçim Kurulu'na gittiğinde ise CHP’liler tarafından fiziki saldırıya uğramıştır ve akabinde tatsız olaylar yaşanmıştır. Bu mefhum olayların şahidi bizzat İlçe Seçim Kurulu'nda bulunan ilçe seçim hakimi, ilçe kaymakamımız, ilçemizde görevli savcılarımız ve şahitliğini kabul eden CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’tir. MHP olarak helal oylarla aldığımız oylarımızı, hilelere, demokrasiye ihanet edercesine yapılan hamlelere yedirmeyiz. Oylarımız namusumuzdur. Seçime gölge düşüren, şaibe karıştıran kimseye müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz" ifadelerine yer verildi.

Editör: Elif Bilir