MHP'li Özdemir’den TGC'ye tepki: Bunlar gazeteci değil, iftiracı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin, gazetecilerin partimiz tarafından hedef gösterildiği iddiası ve yalanını kabul etmediğimiz gibi kendilerine aynen iade ediyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Özdemir’den TGC'ye tepki: Bunlar gazeteci değil, iftiracı
02.04.2021 17:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin açıklaması ile ilgili olarak "Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin, gazetecilerin partimiz tarafından hedef gösterildiği iddiası ve yalanını kabul etmediğimiz gibi kendilerine aynen iade ediyoruz" dedi. Özdemir, TGC'yi bir siyasi parti yan kuruluşu gibi davranmaktan, Cumhur İttifakı karşıtlığından ve FETÖ’cüleri koruma maksadı güden tarzdaki anlayışından bir an evvel vazgeçmeye çağırdı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iftiracıları Türk milletiyle paylaşmaya devam edeceklerini bildiren MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, şunları söyledi:

"Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin, gazetecilerin partimiz tarafından hedef gösterildiği iddiası ve yalanını kabul etmediğimiz gibi kendilerine aynen iade ediyoruz.

ELEŞTİRİ KILIFI...

Toplumun doğru haber alma hakkını eleştiri kılıfı adı altında farklı zamanlarda iftiraya varacak beyanlarla sunan isimleri elbette milletimizle paylaşacak, gördüğümüz hakikatteki suretlerini ilan etme sorumluluğundan geri durmayacağız.

Sayın Genel Başkanımız, partimiz ve herhangi bir dava arkadaşımız aleyhinde eleştiri sınırlarını aşarak, sözde gazeteci özde siyasi unsur edasıyla hareket edenlerle ilgili bizim de söz söyleme hakkımız elbette saklıdır ve bunun hukuki gereğini her daim yerine getiririz.

Benzer şekilde ülkemiz ve diğer meselelerle alakalı önemli gördüğümüz alanlarda yapılan maksatlı beyanlara karşılık olarak aziz milletimizi inandığımız ve gerçekliğini bildiğimiz konularla alakalı doğru yönde bilgilendirme, siyasi mücadelesini verme sorumluluğumuz vardır.

Maskeler ardına gizlenerek Türk Milleti’ni yalan haber, temelsiz yaklaşımlar, çarpık yorumlarla ve hatta kimi zaman terör propagandasına alet olarak kol faaliyeti unsuru edasıyla yönlendirme amacı taşıyan çevrelerin oyunlarına karşı duruşumuz asla değişmeyecektir.

MESLEKLERİNE VE DEĞERLERE SAYGILI OLMALARI GEREKİR

Basın meslek ilkelerine uymaya söz verdiğini iddia ederek, bahsedilen ilkeyi en fazla çiğneyen çevrelerin toplumsal barıştan bahsetmeleri için önce kendi mensuplarıyla birlikte mesleklerine ve toplumun değerlerine saygılı olmaları gerekir.

TGC bir siyasi parti yan kuruluşu gibi davranmaktan, Cumhur İttifakı karşıtlığından, 15 Temmuz öncesi ve sonrası açıkça görüldüğü gibi FETÖ’cüleri koruma maksadı güden tarzdaki anlayışından bir an evvel vazgeçmelidir.

MHP, HABER ALMA HÜRRİYETİNE SAYGILI

Milliyetçi Hareket Partisi haber alma hürriyetine saygılıdır. Medyanın ülkemiz için taşıdığı değer ve önemin farkındadır. Karşısında olduğumuz medyayı mesken tutarak Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren çevreler ve onların güdümünde hareket edenlerdir.

Gazetecilik mesleğinden ziyade toplumsal algı elemanı ve hatta siyasi parti temsilcisi edasıyla hareket eden isimlerin her fırsatta gazetecilik mesleği ve kimliği altına bürünmeleri kabul edilebilir değildir.

Herşeyden önce gazetecilik mesleğini onuruyla sürdüren saygıdeğer isimlerin TGC’nin yanlı, yanlış ve çarpık anlayışının karşısında durmaları gerekir."

Yorumlar