MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak Türk kadınının tarih boyunca istikbal ve istiklal adına umut olduğunu vurguladı.

Kadınların her alanda söz sahibi olduğunu belirten Yılık, onların topluma değer kattığını ve Türkiye'nin gelişimine katkı sağladığını ifade etti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kadınlara verdiği öneme dikkat çeken Yılık, Milliyetçi Hareket Partisi olarak kadınların hak ettikleri yere gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Ayrıca, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak milli ve manevi değerlere katkılarından dolayı minnet ve şükranlarını sundu.

MHP'li Yılık'ın açıklaması şu şekilde;

"Türk kadınının cesaret, fedakarlık ve vatan sevgisiyle harmanlanmış şuuru tarih boyunca istikbal ve istiklal adına umut olmuştur.

Kadınlar, bulundukları her ortama söz sahibi oldukları her platforma merhamet ve nezaketleriyle değer katarlar.

Kadınlar tarihin her sayfasında kurtuluş ve kuruluş yürüyüşümüzün mimarı olmuşlardır. Kimi zaman cephede, kimi zaman eğitimde, kimi zaman sanatta, kimi zaman yönetici olarak daima varlıklarını hissettirmiş ve yükselişimizi inşa eden en önemli aktörlerdir.

Kadınlarımız, yüce Türk milletinin bekasında, kültürümüzün ve değerlerimizin korunup gelecek nesillere aktarılmasında öncü bir misyon yüklenmiş; Türkiye’nin gelişim ve kalkınma sürecinin mimarı olmuştur.

Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de ifade ettikleri gibi Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak kadınlarımızı Cumhuriyetimizin 100. Yıl vizyonuyla; bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, siyasette, yönetici pozisyonlarında hak ettikleri yere taşımak için kararlı adımlar atmayı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu özel günde, tarih boyunca ülkemiz için mücadele etmiş, bilimden sanata, siyasetten eğitime kadar pek çok alanda iz bırakmış başta aziz şehitlerimizin anneleri olmak tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, milli ve manevi değerlerimizin bekçisi olan kadınlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun."


 

Editör: Haber Merkezi