MHP'li Taytak: Genel Başkanımız yeni bir hilal çizdi

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin Nahçıvan Özerk Yönetimine yaptığı tarihi çağrıyı değerlendirdi.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Taytak: Genel Başkanımız yeni bir hilal çizdi
06.10.2020 15:30

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, "2012 yılında Afrin üzerinden bir hilal çizen Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi, 2020 yılında Kafkasya'da Azerbaycan ve Nahçıvan üzerinden yeni bir hilal çizmiştir" dedi.

Kafkasya'daki gelişmeleri değerlendiren ve Genel Başkan Devlet bahçeli'nin Nahçivan Özerk Yönetimine tarihi çağrısına dikkat çeken Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak, daha sonra şunları söyledi:

BAKÜ-NAHÇİVAN ARASI AÇILMALI

"Ermenistan’ı İran’a bağlayan ve Nahçıvan ile Azerbaycan arasına hançer gibi saplanan Zengezur Koridoru'nun ve Bakü ile Nahçıvan arasındaki kara ve demir yollarının açılması gerekmektedir.

Bu koridorların önündeki en büyük engel Karabağ'ın Ermenilerce işgalidir. Bu işgal son bulduğunda Türk dünyasının kavuşması Allah'ın izniyle sağlanacaktır. Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Genel Başkanımız, Rabbim size hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah."

Yorumlar