Ankara'da Etimesgut Belediyesince yapımı tamamlanan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi düzenlenen törenle açıldı.

Güzelkent Mahallesi'ndeki törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, Hıdır Abdal Ocağı Dedesi Hüseyin Öz, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, yaptığı konuşmada, belediyeye teşekkür ederek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Horasan Erenleri Federasyonu'na cemevi yapılmak üzere bir arsa hibe ettiğini, buradaki cemevinin projesini de Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in yaptığını söyledi.

"BELEDİYECİLİK ALGIYLA DEĞİL ESERLE OLUR"

Yıldırım, belediyecilikte marka olmanın kolay olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Dışişleri Bakanı Fidan, Almanya'da Türk vatandaşları ve STK temsilcileriyle buluştu Dışişleri Bakanı Fidan, Almanya'da Türk vatandaşları ve STK temsilcileriyle buluştu

"Algıyla, sosyal medyayla, dedikoduyla belediyecilik olmaz. Belediyecilik eserle olur, eseri yaparsınız, ortaya koyarsınız, 'Bunu da ben yaptım' dersiniz. Ankara'yı çıkıp gezin, son 5 yılda neler yapılmış, neler yıkılmış; bir de Etimesgut'u gezin her yerde eser var. Bu eser belediyeciliğidir, üretken belediyeciliktir. Biz insanımızdan vazgeçmeyiz. Belediye başkanlarımıza 'İhtiyaç olan yerlerde cemevi yapılacak' dedik. Şu anda Osmancık, Manisa Salihli ve Gölbaşı'nda arsalar tahsis edildi, inşaatlar başladı."

Kaynak: Anadolu Ajansı