Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Tokat’ın mahallelerinde düzenlediği etkinlikle miting havası içerisinde geçiyor. Çay mahallesinde düzenlenen toplantıya mahalleliler coşkulu bir şekilde katıldı. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut yaptığı konuşmada mahalleye onlarca yıldır çivi çakılmadığını söylerken Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, çözemeyecekleri sorunun olmadığını, projelerinin hazır olduğunu ifade etti.

MAHALLE MAHALLE SORUNLARI BİLİYORUZ

Tokat’ın Çay mahallesindeki mitingde konuşan MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemal Yazıcoğlu, Tokat’ın imar, altyapı, trafik, işsizlik gibi sorunlarının olduğunu belirterek, “MHP olarak yola çıktığımızda insanlarımızın, mahalle mahalle Tokat’ımızın sorunlarını biliyorduk. Bu sorunların üstesinde gelecek kadrolarımız hazır. Bu sorunların üstesinden gelecek projelerimiz hazır. Bu projeleri hayata geçirecek kaynaklarımız da var. Tokat’ta değişim başladı, 1 Nisan’da Belediyeyi aldığımızda kronik tüm sorunları kısa süre içerisinde sırasıyla çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 22.25.24 F862Ceae

SORUNLARI ÇÖZME İRADEMİZ VAR

Tokat’ın ciddi bir şekilde kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu, şehrin depreme karşı dayanıklı hâle getirilmesinin zorunlu olduğunu anlatan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, “Altyapı sorununu, imar sorununu acilen çözmemiz gerekiyor. Trafik sorunumuz kangren hâline geldi. Fakat tüm sorunları çözme irademiz var.” diyerek sözlerine devam etti.

ÖNCÜ ŞEHİR TOKAT

Tokat’ın nüfusunun sürekli düştüğünü, bunun temel sebebinin işsizlik olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, sanayimizi geliştirerek, yeni yatırım imkânları sağlayarak, tarımı verimli hâle getirerek işsizliği çözeceğiz, şehrimizi tekrar eski güçlü ve öncü konumunu tekrar kazandıracağız” şeklinde konuştu.

BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI

Mitingde konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da, “Çay mahallesi Tokat'ın en kadim, en eski mahallerinden birisidir.  Ne yazık ki, Çay mahallesine 90'lı yıllardan beri hiçbir çivi çakılmadı. Bir şehrin, bir mahallenin kültürünü, birikimini, inançlarını, değerlerini yüzlerce yıl koruması, aynı kalması bir gurur vesilesidir. Ama bir mahallenin kaldırımlarının, altyapısının, binalarının onlarca yıl aynı kalması da utanç vesilesidir. Burada Tokat'ın en çok ihmal edilen mahallesi olduğunu bilerek konuşuyorum.” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 22.25.24 Dbd85641

SIRTIMIZI DÖNMEYECEĞİZ

MHP’nin belediyesi alması ile çalışmalara başlayacaklarını belirten MHP’li Yücel Bulut, “Sadece Çay Mahallesi için söylemiyorum, kadim Tokat mahallelerine sırt dönme geleneğini bir tarafa bırakarak yeni belediye başkanımızla, Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ile beraber omuz omuza vererek imar sıkıntılarını çözeceğiz. Tokat'a hayat veren bu mahallelerin insanı ile birlikte ayağa kaldıracağız. Bunu bir vefa borcu olarak görüyoruz. Milletvekiliniz olarak sorunların çözümünde yanınızda olacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİM ZAMANI

“Bu mahallerin ihmal edilmiş olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz.” Diyerek sözlerini sürdüren Yücel Bulut, “Seçim çalışması yaptığımız her mahallede bir coşku var, bu büyük değişimin habercisidir. Burada sağanak dolu ve yağmurun altındasınız.  Vermiş olduğunuz destek artık Tokatlının yeni bir sayfa açmak istediğini gösteriyor. O sayfanın adı Milliyetçi Hareket Partisidir. O sayfa Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’dur. O sayfayı hep birlikte açacağız.” şeklinde konuştu.

HERKESE EŞİT HİZMET

Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemal Yazcıoğlu’nun babası Vali Recep Yazıcoğlu gibi kapıları sökerek işe başlayacağını, herkesi eşit hizmet sunacağını kaydeden Yücel Bulut, “Şimdi yeni bir Tokat inşa edeceğiz. Bütün Tokatlıları tek bir şemsiyenin altında topluyoruz. Dalga dalga Tokatlılar, Mehmet Yazıcıoğlu etrafından topluyoruz. Bu değişimin zamanı geldiğini gösteriyor. O zaman şimdi. Şimdi sizlerden sadece oy vererek değil, herkesten oy isteyerek, Fetih süreleri okuyarak destek istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Editör: Elif Bilir