MHP’li Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişimi son Haçlı seferidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Kadirli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’na katıldı.

MHP’li Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişimi son Haçlı seferidir - Sayfa 1

Çamlıkahve’de esnaf ziyaretinde bulunan Yıldırım, Kadirli Belediyesi’ne yaya olarak geldi. Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafından karşılanan Yıldırım, mehter gösterisini izledi. Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dileklerini ileten Yıldırım’a, Tarhan tarafından Karatepe kilim ve çeşitli hediyeler verildi.

MHP’li Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişimi son Haçlı seferidir - Sayfa 2

Kadirli Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya geçildi. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile dua edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin en son haçlı seferi olduğunu ve ülkenin bir gecede ele geçirilmek istendiğini söyledi.

MHP’li Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişimi son Haçlı seferidir - Sayfa 3

Cumhur İttifakı’nın doğduğu yerin Kızılay Meydanı, Genelkurmay’ın önü, İstanbul Boğaz Köprüsü’nün ayağı olduğunu söyleyerek konuşmasına şu şekilde devam eden Yıldırım 

“15 Temmuz gecesi devlet için, vatan için, din için, ülke için sokağa dökülerek göğsünü siperhane edenler bir tarafta. Karşı olanlar bir tarafta. O gece bir şey çıktı. Devletini, bayrağını, vatanını, ülkesini, dinini sevenler bayrağını sevenler biraraya geldi. O gece fetöden cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık bekleyenler den biri evinde börek yedi, biri güvenli yere gitti, biri 7 kilometre uzaklıktaki yerdeydi, biri de Bakırköy belediye başkanının evinde kahve içti. Şimdi onlar birarada, bunlar birarada. Bir ayrışma oldu. Bu ayrışma göz göre göre devam ediyor. Cumhur İttifakı’nın doğduğu yer, Kızılay Meydanı’dır, Genelkurmay’ın önüdür, İstanbul Boğaz Köprüsü’nün ayaklarıdır, 250’nin üzerinde şehidimizin kanıdır.

Bununla birlikte cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geldi. İyi ki geldi.

Günümüzde gündemiz domates, salatalık, karpuz kaç lira, biber kaça düştü, hayat pahalılığı var. Benzine zam geldi, dolar şöyle oldu, doğalgaz böyle oldu. Dünyanın konjektürel bir hadisesidir. Bunlar gelir geçer. Önemli olan eviniz güvenli mi? Evinizin içerisinde gün gelir yavan ekmek yersiniz, gün gelir bal ile kaymak yersiniz. Eğer güvenliyse. Eğer güvenli değilse eviniz,Kapınız, bacanız açıksa. Hırsız her zaman girebiliyorsa Sizin evinizdeki balınız da, kaymağınız da, etiniz de, altınınızda hiçbir işe yaramaz. Çünkü canınız alınacaktır. Türkiye’nin bu manada bir güvenliği vardır diyerek zor günleri birlikte atlatacağız ve Cumhur ittifakını 2023 te tekrar seçeceğiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyi tekrar Cumhurbaşkanı yapıp Milliyetçi Hareket Partisini Mecliste daha güçlü temsil edeceğiz “dedi 

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Ruhi Ersoy da konuşmasında dünyanın çok önemli süreçten geçtiğini, kişisel hırsların insani değerlerin önüne geçtiği bir dönemde Türk milletinin birlik içinde bir duruş sergilemesinin her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı.

MHP’li Yıldırım: 15 Temmuz darbe girişimi son Haçlı seferidir - Sayfa 4

MHP MYK Üyesi Ali Fuat Kardaş, ise Liderimizin memleketinde Cumhur ittifakını açık ara birinci parti yapmak İçin var gücümüzle el ele omuz omuza çalışacağız dedi Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu ise Cumhur İttifakı Türkiye’nin Güvencesi olmaya devam edeceğim birlikte çok çalışacağız dedi Kadirli İlçe Başkanı Alptekin Uçmak’ın ilçemizde bölgemizde cumhur ittifakının Partimizin başarısı İçin çalışmalara devam ediyoruz dedi Belediye Kadirli Belediye Başkanı Dr Ömer Tarhan ise Liderimizin memleketi Osmaniye’de bölgemizde Cumhur ittifakının başarısı İçin gerekirse 24 saat yorulmadan çalışıp Liderimizin 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşacağız dedi