Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları ile Türkiye’nin dört bir yanında sürdürülen seçim çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, MYK Üyesi Seçkin Odabaşı ve MDK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir oluşan MHP Heyeti, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100. yılında Mersin’e 100 Proje“ adlı tanıtım toplantısına katıldılar.

Proje tanıtım toplantısında konuşan Yaşar Yıldırım: “Mersin Bizim, Türkiye Hepimizin” şiarıyla Türklüğün ve Ülkücü Hareket’in tarihinde müstesna bir yeri olan Mersin’imizde Cumhur ittifakımızın Adayı Serdar Soydan’ın proje tanıtım toplantısı için gelmiş bulunmaktayız.

Mersin birliğin kentidir, dirliğin kentidir. Mersin Anadolu irfanının, kardeşliğin tecessüm ettiği Akdeniz’in incisidir. Gerek bu bakımdan gerekse Milliyetçi Ülkücü Hareket açısından bir çok aziz hatıranın bulunduğu Mersinimizde 18 Aralık 2022’de unutamayacağımız bir anımız daha olmuştur.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 14.22.26 (2)

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiyi ziyaret etmek ve bir hatıra fotoğrafı almak isteyen Horasan Erenleri Dernekleri Federasyonu ile Sayın Genel Başkanımız bir süre sohbet ettikten sonra kendilerinin Nevşehir’de bundan 12 yıl önce satın almış oldukları arsayı cemevi yapmaları için Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe etmek istediğini söylemesi üzerine; Dedemiz söz alarak “Efendim bizi çok bahtiyar ettiniz. Biz oraya bir cemevi yapalım, yaptığımız cemevine de Devlet Bahçeli adını verelim.” dediklerinde Sayın Genel Başkanımız: “Biz bunu siyaset için yapmıyoruz, Allah rızası için yapıyoruz. Biz oraya kendi imkanlarımız ile en güzelini yapalım, oranın adını da  Horasan Erenleri Cemevi koyalım.” dediler ve temel atmayı da bakınız seçimlerden sonrasında yaptırdılar. Ve o gün bir şey daha istirham ettiler, “Türkiye bütünlüğü içinde kalınız, bütünlüğü koruyunuz.” Diyerek bu hususta taşıdıkları hassasiyeti yeniden dile getirmişlerdir.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 14.22.25 (1)

Cumhur İttifakı’nın önemine değinen Yaşar Yıldırım : “Seçimden önce bir araya gelip şimdi birbirlerine demediklerini bırakmayan bir ittifak vardı. Şimdi her biri bir yere gitti, gittikleri yerden birbirlerine demediklerini de bırakmadılar. Bakınız, seçimlerden önce Karadeniz’den dil balığı sipariş edip masaya oturanlar, başka ilimizden peynir, bir diğer ilimizden başka bir yiyecek isteyerek mönü oluşturanların bugün savrulduklari nokta ortadadır. Kim masanın neresine otursun diyenlerin birbirlerine düşecekleri de açıkça ortadaydı.

İşte o zamanlar diyar diyar gezerek tüm bunları anlattık, bunların bu ülkeye hiç bir şey veremeyeceklerini örnekleri ile milletimize bildirdik. İşte hazin sonları da ortadadır. Bakını., Cumhur İttifakı ise Kızılay’da, Genel Kurmay Başkanlığı’nın önünde, İstanbul’da köprü ayaklarında, çıplak elleri ile darbeye,darbeciye hayır diyen vatan evlatlarının yüreklerinde, Yenikapı’da milletimizin vicdanında kurulmuştur. İşte bu yüzden de ülkemize çağ atlayacak olan Cumhur İttifakı ve onun kıymetli kadrolarıdır. Bakınız Sayın Genel Başkanımız Yerel Seçimler için ilk açık hava toplantısını Mersin’de düzenleyerek Mersin’e ve Mersinli hemşehrilerimize vermiş oldukları önemi açıkça göstermişlerdir, yine Sayın Cumhurbaşkanımız Mersin’de düzenledikleri açık hava toplantısında Cumhur İttifakımızın tüm belediye başkan adaylarına açık destek isteyerek, Mersin’e ve adaylarımıza verdikleri ehemmiyeti göstermişlerdir.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 14.22.25 (2)

Devamında proje lansmanından duydukları beğeniyi  ve gururu : “

Mersin’de özellikle son beş yıldır bir aldatma siyasetinin hakim olduğu açıktır. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde  gerçek anlamda bir belediyecilik yapılmamaktadır.  Demlenmiş CHP’nin elinde Mersin’in yılları heba olmaktadır. Mersin Büyükşehir’in belediyeciliği, dedikodu belediyeciliği, sosyal medya belediyeciliği, yalan belediyeciliği, algı belediyeciliğidir. Demlene demlene milli kimliğini bırakmış, unutmuş bir CHP zihniyetinin elinde ideolojik ve ilkel belediyecilik anlayışı Mersin’i yorgun düşürmüştür.

Özellikle CHP ve dem ittifakı kurulmuş buna da kent uzlaşısı demişlerdir. Kent uzlaşısı ittifak değil midir? Kent uzlaşısı CHP’nin savrulduğu noktada dem/ kandil işbirliği ile yeni bir kandil ittifakı, yeni bir ihanet işbirliğidir.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 14.22.26

İşte dün olduğu gibi bugünde bunların oyunlarını bozmak gerekmektedir.

Bu oyunlarına Mersin’de son verecek olan Cumhur İttifakımızın belediye başkan adayı Serdar Soydan’dır ve ilçe belediye başkan adaylarımızdır.

Üretken belediyeciliğin en nadide örneklerinden birini bugün bu salonda görmüş bulunmaktayız. Biz inanıyoruz ki bugün burada tanıtımı yapılan “Cumhuriyetin 100. Yılında Mersin’e 100 Proje” ile demlenmiş CHP’nin elinde heba olan yıllar telafi edilecek, Mersin çağ atlayacaktır. 

Whatsapp Image 2024 03 10 At 14.22.26 (1)

Liderimiz sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin sözleri ile “Mersin için gün doğmuş, vakit gelmiştir.”diyoruz.

Yeniden bu şehrin sokaklarına huzur, refah, istikrar hakim olacak, Mersin Akdeniz’in boynunda bir inci gibi parlayacaktır.”

Editör: Bilge Güler