MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP’nin dezenformasyonla mücadele yasasının 20 maddesine karşı yaptığı iptal başvurusunun 29 Aralık’ta Anayasa Mahkemesi’nde görüşüleceğini belirterek, "Sırf  halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikiyle ülkenin iç ve dış güvenliğini, kamu düzeni ve genel sağlığı ile ilgili  gerçeğe aykırı olduğunu bildiği bir bilgiyi kamu barışını bozacak  şekilde alenen yaymanın suç olarak düzenlenmesi bazılarını telaşlandırdı" dedi.
Feti Yıldız açıklamada şunları kaydetti:
"CHP sık sık Anayasa mahkemesine yüce meclisin kabul ettiği bir kanunun iptali için başvurmaktadır. 
Bu duruma söylenecek bir şey yoktur. Kendi takdirleridir.
Ancak; İptal davası dilekçesini hazırlayan parti yetkilileri daima suçlayıcı kırıcı, yaralayıcı  bir üslubu tercih etmektedir.
Türkiye Büyük Millet Meclisinde büyük çoğunluğu oluşturan Milletvekillerinin demokrasi dışı bir talep ekseninde birleştikleri iması ve iddiası, egemenlik yetkisini kullanan bir kurum mensuplarına karşı yapılmış bir hakaret olduğu unutulmamalıdır.
Yalan haberi kasıtlı olarak üretme ve yayma eyleminin dezenformasyonun birey ve toplum iradesini ipotek altına alan ve vatandaşların gerçek bilgiye ulaşma imkânını engelleyen ciddi bir tehdit haline geldiği noktasında toplumda ortak bir kanaat oluşmuştur.
Yapılan araştırmalarda dünyada yalan habere en çok muhatap olan ülke Türkiye’dir."

Editör: Arda Erden