Yönter, “İP Başkanı Meral Akşener İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını iki parti kazandı dedi. Bu ne demek?  O belediye başkanı iki partinin diyor. Bu bir mal paylaşımı. Bu bir mal kavgası. Bunların hepsi hayata ve siyasete hesabi baktıkları için birbirlerine giriyorlar” dedi.

Meral Akşener’in ‘çarparım’ sözünü de değerlendiren Yönter, “İP Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi üzerinde arkaik siyaset yapıyor. Arkeoloji Siyaseti ve diplomasisi yürütüyor. CHP’nin içerisinde adeta maden damarı bulmuş gibi o damarı kazıyor. Bu durum anlaşıldığı kadarıyla CHP tarafından görüldü. CHP Genel başkanı ‘partimizin içişlerine karışılmamalı’ dedi. 12 Şubat’tan beri görüşüyorlar. Daha adaylarını bile açıklayamadılar” ifadelerini kullandı.

Milletimiz Maceraya Prim Vermez

5 Ocak’ta yapılan toplantıda adaylarını belirleyecekler mi sorusuna yanıt veren Yönter, “ Sayın Genel Başkanımız yaptığı açıklamada, ‘Saraçhanede halk bunu bekliyor’ dedi. Buyrun ilan edin. Neden adayınızı ilan etmediniz? Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Milletimiz bu tartışmadan milletimiz bıktı usandı.

Cumhurbaşkanı adaylarının kim olduğu bizim için önemli değil. Ahmet olmuş Mehmet olmuş hiç fark etmez. İsterlerse ithal danışman Jeremy Rifkin gibi ithal aday getirsinler. 13. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilecektir. Milletimiz maceraya prim vermez milletimiz zillete izin vermez, göz açtırmaz” diye konuştu.