Mhilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa'da düzenlenen Toplu Açılış ve Proje Tanıtım Töreni'nde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Bulut, Erbaa'da başlayan ve büyüyerek devam eden değişim rüzgarının Tokat'ı da etkilediğini vurguladı. Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise kadınların toplum için önemine vurgu yaparak, geleceğin şekillenmesinde kadınların önemli bir rol üstlendiğini dile getirdi. Karagöl ayrıca, Erbaa'da gerçekleştirilen ve önümüzdeki 5 yılda yapılması planlanan projeleri detaylı bir şekilde paylaştı.

Erbaa (4)

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Toplu Açılış ve Proje Tanıtım Töreni'nde yaptığı konuşmada Erbaa'da başlayan ve büyüyerek devam eden değişim rüzgarının Tokat'ı da etkilediğini vurgulayarak, Erbaa'da gösterilen hizmet anlayışının diğer ilçelere de ilham kaynağı olduğunu belirtti. Bulut, zaferin sadece Erbaa'dan gelmediğini ve Tokat'ı da kucakladığını ifade etti.

MHP’li Yücel Bulut, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"BU COŞKU, KARAGÖL İLE BÜYÜMEYE DEVAM SİNYALİDİR"

“Bu duruşunuz, bu coşkunuz bu varlığınız 31 Mart gecesi Ertuğrul Karagöl ile büyümeye devam sinyalidir. Erbaa’da 5 yıl önce başlayan ve bugün daha büyük bir coşkuyla devam eden bu değişim rüzgarının, bu büyüme rüzgarının buradan ibaret olduğunu düşünmeyin. 31 Mart gecesinde zaferimizi müjdeleyen sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Zannetmeyin ki zafer sadece Erbaa’dan geliyor. Erbaa’da 5 yıl boyunca ortaya konulan hizmet anlayışı öyle bir örnek oluşturdu ki müjdeler olsun ki Tokat’ta geliyor. Turhal’da geliyor, Zile de geliyor, Reşadiye’de, Niksar’da, Artova’da, Sulusaray’da, Yeşilyurt’ta Başçiftlik’te Allah şahit olsun ki Erbaa’daki rüzgardan etkilenip zafere doğru ilerliyor. İyi ki 5 yıl önce sizlerle yol yürümüşüz. İyi ki 5 yıl önce hepimiz birbirimize inanmışız. İyi ki 5 yıl önce bu ablalarımız bu sancağı böyle sahiplenip Erbaa’da değişimin vakti gelmiştir demiş. İyi ki Ertuğrul Karagöl’ü hep birlikte belediye başkanı seçmişiz.”

Erbaa (1)

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise konuşmasında, kadının toplum için önemine vurgu yaparak, kadınların toplumun yapı taşları olduğunu ve geleceğin şekillenmesinde önemli bir rol üstlendiğini dile getirdi. 

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“ERBAA’YI BÖLGENİN LOKOMOTİF ŞEHRİ HALİNE GETİRDİK”

“Kadın anadır, kadın yardır, kadın yuvadır. Kadın toplumun aynası, geleceğimizin yapı taşıdır. Nezaketin, zarafetin hoşgörünün ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi dünyada gördüğünüz her şey kadının eseridir. Gülüşü ile yaşamımızı aydınlatan hanımefendiler, varımızda, yokumuzda yanımızda olanlarımız bizi çekip çevirenlerimiz hepinize anaçlık ruhu üflendiğini biliyoruz. Hepinizin ayakları altında bir cennet müjdesi olduğunun farkındayız. Mutlu huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır kadınlar. Fedakârlıkları, üretkenlikleri ve duyarlılık timsali kadınlarımız hoşgörü ve sonsuz sevgi ile yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi de şekillendirmektedir. Ve aramızdan ayrılan Amine annemizi, Fatıma annemizi, Zübeyde annemizi hasretle yad ediyorum. Yolumuzun kesiştiği hayatımıza dokunan tüm kadınların, öğretmenlerimizin, sağlıkçılarımızın, esnaflarımızın, şehit annelerimizin ve kıymetli annemin Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Bugün burada memurundan mühendisine, işçisinden işverenine, emeklisinden çalışanına, gencinden yaşlısına, vakit ayırıp gelen ve gelemeyen bütün hemşehrilerime saygılarımı sevgilerimi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Çok şükür çok sevdiğim memleketime hemşehrilerimizin teveccühüyle 5 yıldır hizmet ediyorum. Çok sevdiğim memleketimi çalıştıkça daha çok sevdim. Daha çok sevdikçe daha çok çalıştım. Temizlik işçisinden şefine, müdürümden başkan yardımcılarıma, meclis üyelerimizden milletvekillerimize Erbaalı olan olmayan Erbaa’da olan olmayan herkesin desteği ve duasıyla çok şükür güzel hizmetler yaptık. Üretken belediyecilik misyonumuzla birlikte öncelikle ben yerine biz diyerek başladık. İstişareye ve ortak akla önem verdik. Birlikte yönetelim dedik. İlçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla doğru ve sağlıklı iletişim kurarak birlikte projeler ürettik ve projeleri hayata geçirme noktasında birbirimize destek olduk Erbaa’yı bölgenin lokomotif şehri haline getirdik.”

Erbaa (3)

KARAGÖL'ÜN 5 YIL İÇİN PROJELERİ

Karagöl, Erbaa'da gerçekleştirilen projelerin yanı sıra, gelecek 5 yılda yapmayı planladıkları projeleri de detaylı bir şekilde paylaştı. Bu projeler arasında toplu konutlar, sosyal konutlar, otoparklar, ticaret borsası, içme suyu barajı ve arıtma tesisi gibi çeşitli alanları kapsayan geniş bir yelpaze bulunuyor.

Erbaa (5)

Gelecek 5 yılda yapmayı planladıkları projeleri anlatan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, toplu konut, Sosyal konut, otopark, araç muayene istasyonu, ticaret borsası, içme suyu barajı ve arıtma tesisi, katı atık düzenli depolama tesisi 2. Lot sahası, atık su arıtma tesisi, spor park, oto galericiler sitesi, kapalı halk pazarı, Park Vadi Millet Bahçesi 3. Etap projesi, İmbat Park 2. Etap rekreasyon projesi, akıllı kütüphane, sokak sağlıklaştırması, Güneş Enerji Santrali, AFAD lojistik merkezi, gençlik kampı, Düden gölü mesire alanı projesi, Kent ormanı, tarıma dayalı OSB, araç şarj istasyonu, Yıldırım Beyazıt yaşam alanı, kadın ve çocuk yaşam merkezleri, Erek hamamı restorasyon projesi, balıkçılar çarşısı, Hatti yolu ve seyir terası, gençlik ve spor merkezi, kültür sanat merkezi, emekliler lokali, mobilyacılar sitesi, kitap kafe, Silahtar Ömer Paşa Cami ziyaretçi merkezi, DSİ kanal sokak 2. Etap, Mimar Sinan Subaşı Caddesi projesi, Bisiklet yolu, çocuk köyü, gasilhane, çocuk ve genç psikoteknik, kent müzesi, kentsel dönüşüm, TOKİ projesi, orta ölçekli sanayi sitesi projelerini yapacaklarını söyledi. 

Editör: Haber Merkezi