MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, "Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz, Sayın Prof. Dr. Semih Yalçın Büyüğümüzü saygıyla, hürmetle selamlıyorum. O, Bizim için ülkü devi bir serdengeçtidir. O bu davanın çilesine, külfetine talip olmuş GAZİMİZDİR!" ifadelerini kullandı.

MHP'li Zakir Tercan'ın açıklaması şu şekilde;

"Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz, Sayın Prof. Dr. Semih Yalçın Büyüğümüzü saygıyla, hürmetle selamlıyorum. O, Bizim için ülkü devi bir serdengeçtidir. O bu davanın çilesine, külfetine talip olmuş GAZİMİZDİR!

Üzerine her ne düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için büyük mücadele eden, birlik-beraberlik içinde Davamıza ciddi manada ve her konuda katkı sağlayan ilim irfan sahibidir.

Değerli Büyüğümüzü; yazmaya kalksam sayfalar almaz. O iyi bir eş, iyi bir baba, çalışkan, azimli, hayır-hasanat yapan, insanların iyiliğine koşan, iyi bir Ülkücü, iyi bir dav adamı ve kendi dünyasında yaşayan temiz bir yürektir.

O, haydut dünyaya baş kaldıran, haksızlığa isyan eden, mazlumun yanında, zalimin karşısında olan yürekli bir kişidir. O hakka sarılarak doğru yolda yürüdü ve doğru yolda başarı sağlayan temiz bir insandır. Doğru insan her daim kazanır. Sabır herşeyin ilacıdır. 

O, hep bana bana demeyen, bölüşmeyi seven, gönlü çok zengin olan, ekmeğini bölüşen, herkesi kucaklayan, espirisi bol olan herkesin ağabeyisi büyüğüdür. Sevdiği insana, dost insana, vefalı insana sahip çıkan asil ruhlu, erdemli, adam gibi adamdır…
   
O, çok zor dönemlerde geri adım atmayan, hayatın acımasız dişlilerine yem olmamak için mücadele eden, Kominist militanlara geçit vermeyen, özü bir, sözü bir olan, hiç kimsenin ama hiç kimsenin önünde eğilmeyen, bükülmeyen bir yiğittir.

O, herkesin hocası, o her konuda olduğu gibi.. Hayatta da herkese karşı hep doğruları ve gerçekleri söyledir. O hiç hayatından ödün vermedi, o hiç kimseye eyvallah etmmedi, o hiç yalandan iyi görsenemdi, o tavşana kaç tazıya tut demedi, o hiç kimseye mavi boncuk dağıtmadı. O hep kendi ayakları üstünde durmaya çalıştı. 

           Değerli Büyüğümüzün gönül bahçesi insan sevgisiyle dolu…
          * O herkese dost..
          * O herkese can..
          * O herkese kurban..
          * O kalbi, gönlü merhamet..
          * O herkesi kucaklayan, herkesin yardımına koşan, herkesin iyiliğini isteyen temiz bir insandır, beyefendidir. Nede olsa ilim adamıdır.

          * Sanmasınlar değerli Büyüğümüz bir çukurda kayıp bolur yok olur gider..
          * Sanmasınlar ölüm ona korku salar..
          * Sanmasınlar baş koyduğu yoldan geri döner..
          * Sanmasınlar güçlünün karşısında eğilir, bükülür yok olur..
          * Sanmasınlar sözünden döner ve kahpelerin önünde diz çöker!.. 

          Çünkü o çelik den bir yay Allah dostudur.

Değerli Büyüğümüzün; hayatı mücadele ile geçen, hayatın ne olduğunu iyi bilen, hayatını zorluklar içinde çile çekerek ve çileye talip olarak sürdüren yürekli bir candır.

Değerli Büyüğümüz; rotasını kaybetmiş şahsiyetsizlere ders veren, midesini dünyalık menfaatler uğruna harcayanlara inat, o baş koyduğu yolda hayatını tüketiyordu. Samimiyetin, sadakanın, vefanın, sevginin bizatihi kendisiydi. 

          * Korkaklara cesareti...
          * Gaddarlara merhameti...
          * Duygusuzlara vicdanı...
          * Düşüncesizlere aklı...
          * Dünsüzlere yarını...
          * Zalimlere şefkati... Gösterendir!

Bu nedenle; hatırlamak isteyenlere çok şey hatırlatırdı. Çünkü; O Yıldızlar gibidir. O hep karanlıkta ortaya çıkan bir değerdir.
     
Değerli Büyüğümüz; gerçek dost olup, insana mutluluğun yanında iç huzuru verir. O yola çıktıklarını, yolda bulduklarına değişen karekter yoksunu değildir. 

O bizim kıymetlimiz, O Saygı Değer Genel Başkanımızın kader arkadaşı, yol arkadaşı, sırdaşı, güvendiği temel taşıdır. 

O bizim için çok kıymetli, çok değerlidir. Asla yalnız değildir. Her daim yanında dik durduk, dik durmaya devam ediyoruz. O bizi çok kolladı, çok sahiplendi, kimseye yem ettirmedi. Ahde Vefa imandandır. Bugüne kadar hep bizi evladı gibi gördü, evladı gibi bağrına bastı. Büyüğüme saygılarımı, hürmetimi iletiyorum. Biz kendisinden razıyız, Rabbimde ondan razı olsun! Dua ve muhabbetle selamlıyor, ellerinden öpüyorum. Allaha emanet ol koca yürekli koca kurt"