MHP’nin önemli isimleri ve teşkilat mensupları Kastamonu’da bir araya geldi

MHP'nin önemli isimleri ve parti teşkilat mensupları, 'Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor' etkinliğinde bir araya geldi.

MHP’nin önemli isimleri ve teşkilat mensupları Kastamonu’da bir araya geldi
11.02.2019 22:34

MHP'nin önemli isimleri ve parti teşkilat mensupları, 'Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor' etkinliğinde bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın, MHP Kastamonu İl Teşkilatı, MHP Milletvekilleri, MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP Kastamonu İlçe Belediye Başkan Adayları ve partililerin katıldığı ‘Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor’ etkinliğinde buluştu.

MHP Kastamonu İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor’ etkiliğinde MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın, MHP Milletvekilleri, MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, MHP Kastamonu İlçe Belediye Başkan Adayları ve partililer Kastamonu’da bir araya geldi.

“GENEL MERKEZDEN BAKINCA KASTAMONU ÇOK GÜÇLÜ GÖZÜKÜYOR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı’nın önemine de değinirken, “İttifak özelinde birkaç görüşme daha oldu. Fakat Kastamonu bunun dışında tutuldu. Bunu moral olsun diye söylemiyorum. Genel Merkez’den bakıldığında Kastamonu çok güçlü gözüküyor” açıklamasında bulundu.

“KASTAMONU’NUN MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKETTE YERİ ÇOK AYRIDIR”

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Sayın Genel Başkan Yardımcım, Sayın Milletvekillerim hepiniz Kastamonumuz’a hoş geldiniz. Biliyorsunuz iki günce 50. yılımızı kutladık. 50 yıl söylerken dile kolay geliyor ama öyle bir elli yıl ki sıkıntılarla dolu, badirelerle dolu, esaretlerle dolu, şehadetlerle dolu, fedakarlıklarla dolu bir 50 yıl. Milliyetçi Ülkücü Harekette siyaset yapmak çok meşakkatli bir iştir. Ama bir o kadar da karşılığını aldığımız bir siyaset tarzımız var. Rahmetli Başbuğumuz da söylerdi, Genel Başkanımız da söyler Milliyetçi Ülkücü Hareket dualı bir harekettir. Biz her gün sokaklardayız, her gün yollardayız, her gün mücadeledeyiz. Milliyetçi Ülkücü Harekete hizmet etmek onurlu bir hizmettir, şerefli bir hizmettir. 7/24 mücadele ediyoruz, etmek zorundayız. Kastamonu’nun Milliyetçi Ülkücü Harekette yeri çok ayrıdır. Biz Genel Başkanımıza söz verdik, Kastamonu’yu geri alacağız” dedi.

“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”

Kürsüye gelen MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, “Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor programına hoş geldiniz. Bu programı düzenlediği için İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. Böyle anlamlı bir günde bizi yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımız Semih Hocama, Milletvekillerime ve MYK Üyelerimize teşekkür ediyorum. Madem Kastamonu Sevdalıları buluşuyor, sevdası Kastamonu olanların bir olma, birlik olma, dirlik olma günüdür bugün. Onun için bugün sadece Kastamonu diyeceğiz, birlik diyeceğiz, beraberlik diyeceğiz. Bugün buradan bu mesajı vermemiz çok önemli, zaten memleketimizin ihtiyacı böyle huzurlu bir ortam” dedi.

“BİZİM BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ ÜRETKEN BELEDİYECİLİK”

Belediyecilik anlayışımız ‘Üretken Belediyecilik’ diyerek sözlerine devam eden Vidinlioğlu, “Bunu her girdiğimiz ortamda, herkese net bir şekilde anlatmalıyız. Biz sadece gönüllere dokunmakla kalmamalıyız, gönülleri fethetmeliyiz. Biz çözüm üreteceğiz. Biz hizmet üreteceğiz. Biz yenilik getireceğiz, yeni hizmetlerin kapısını aralayacağız. Ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayacağız. MHP Belediyeleri şimdiye kadar imkansızlıklar içinde dahi dürüst, ahlaklı, kamu yararına ve hemşehrisini dinleyerek çalışmıştır. Herkesin sorununu kendi sorunumuz gibi göreceğiz. Sorun değil çözüm üreteceğiz. Çözüm odaklı çalışacağız. Yıkmak için değil daha iyisini üretmek için geleceğiz” açıklamasında bulundu.

“HER KONUNUN UZMANININ MUTLAKA GÖRÜŞÜNÜ, FİKRİNİ ALACAĞIZ”

Vidinlioğlu, “Hiç kimsenin tek başına her işin üstesinde gelmesi mümkün değil, bunu beraber yapacağız. Bu iş birlik ve beraberlikle olacak. Her konunun uzmanının mutlaka görüşü, fikri alınacak. Ne yaparsak beraber yapacağız. Muhataplarıyla, STK’larıyla, vakıflarımızla, kamu kurumlarımızla, şehrin akil insanlarıyla ve siz değerli hemşehrilerimin fikirleriyle beraber inşallah Kastamonumuz’u daha ileriye taşıyacağız” dedi.

MHP heyeti, konuşmalarından ardından davetliler ile sohbet ederek, fotoğraf çektirdi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Yorumlar