MHRS aşı randevusu nasıl alınır? Kovid-19 aşı randevusu nereden alınır?

Küresel salgın koronavirüs ile mücadele devam ediyor. Aşılama çalışmalarında önemli yol kat edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni yaş ve meslek gruplarını aşılama programına dahil edildiğini duyurdu. Bakan Koca'nın açıklamasının ardından MHRS aşı randevusu nasıl alınır? Kovid-19 aşı randevusu nereden alınır? sorularını yanıt arıyor.

Google Haberlere Abone ol
MHRS aşı randevusu nasıl alınır? Kovid-19 aşı randevusu nereden alınır?
09.06.2021 22:04

Türkiye aşılama programında yeni bir döneme daha başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 45 yaş üstü vatandaşalrın aşılanmaya başlanacağının müjdesini verdi. Bunun yanı sıra müzisyenler, öğretim üyeleri ve oyuncular da aşılama programına dahil oldu. Aşı sırası kendine gelen pekçok kişi MHRS aşı randevusu nasıl alınır, kovid-19 aşı randevusu nereden alınır diye merak ediyor.

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu olmak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevusu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra 'aşı randevusu' ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

aşı


AŞI RANDEVUSU TELEFON NUMARASI

Kovid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

AŞI SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Mevcut aşılardan hangisini tercih edeceği kişiye bağlıdır. Aşı sırası gelenler, söz konusu hastanelerden randevu alırken aşı tercihini belirterek randevu almalıdır. Şu anda 2 Nisan Cuma günü için randevu verilmeye başlanmıştır. Hedefimiz en geç Haziran sonuna kadar nüfusun büyük çoğunluğunu aşılamaktır. Bu hedefe ulaşmak için gereken gayreti ve kararlılığı kesinlikle göstereceğiz.

AŞI RANDEVUSU İPTAL EDİLİR Mİ?

Belirlenen tarihte aşı randevusuna gidemeyecek olan vatandaşlar aşı randevusunu MHRS ve e-Nabız sistemi üzerinden iptal etme şansı var.

Yorumlar