FIVB Voleybol Milletler Ligi'nin final maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Çin ile karşı karşıya geldi. ABD'yi yarı finalde geçen Filenin Sultanları'nın Çin ile oynadığı mücadeleye Texas ev sahipliği yaptı. Karşılaşmada birinci hakem olarak Arjantinli Rene Karina Noemi, ikinci hakem olarak ise Japon Myoi Sumie görev aldı. Dev maçı Filenin Sultanları setlerde 3-1 kazanarak şampiyon oldu.

ÇİN - TÜRKİYE: 1-3 (MAÇ SONUCU)

1. Set sonucu: 22-25 (Türkiye lehine)
2. Set sonucu: 25-22 (Çin lehine)
3. Set sonucu: 19-25 (Türkiye lehine)
4. Set sonucu: 25-16 (Türkiye lehine)

2018'DEN SONRA İKİNCİ FİNAL

Fenerbahçe'nin rakibi Rizespor Fenerbahçe'nin rakibi Rizespor

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2018'de düzenlenen turnuvanın ardından ikinci kez Milletler Ligi'nde final heyecanı yaşayıyor. Filenin Sultanları, Çin'i devirmesi halinde ilk şampiyonluğunu alacak.

Filenin Sultanları'nın FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde kadrosunu şu isimler oluşturdu: Gizem Örge, Simge Aköz, Cansu Özbay, Melissa Vargas, Ayça Aykaç, Hande Baladın, Derya Cebecioğlu, Elif Şahin, Eda Erdem Dündar, Saliha Şahin, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, İlkin Aydın, Ebrar Karakurt.

FİLENİN SULTANLARI'NIN MİLLETLER LİGİ PERFORMANSI

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Antalya'daki ilk hafta maçlarında Güney Kore, Sırbistan ve İtalya'yı mağlup etti. Filenin Sultanları, ABD karşısında parkeden mağlup ayrıldı ve 3 galibiyet ile 1 mağlubiyetle ilk haftayı tamamladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hong Kong'daki ikinci hafta mücadelelerinde Hollanda, Kanada ve Dominik Cumhuriyeti engeline takılmadı. Ay-Yıldızlılar, Polonya'ya 3-0'lık skorla mağlup oldu.

Filenin Sultanları, Bangkok'taki üçüncü hafta müsabakalarına Japonya mağlubiyetiyle başladı. A Milli Kadın Voleybol Takımı ardından oynadığı Tayland, Brezilya ve Hırvatistan maçlarında rakiplerine set vermedi.

ABD'nin ev sahipliğindeki final etabında İtalya'yı çeyrek finalde 3-0'la geçen Filenin Sultanları; yarı finalde ise ABD'yi 3-1'lik skorla mağlup etme başarısı gösterdi.