Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak

Milliyetçi Hareket Partisi Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarına Kastamonu’da 9 ilçede gerçekleştirilecek olan programlar ile devam ediyor. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, konuşmasında Lider Ülke Türkiye yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin hazır olduğunu ve bu yolda verilen mücadeleyi Cumhur İttifakı’nın zaferle taçlandıracağını söyledi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 1

MHP Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarına Kastamonu ilçeleri ile devam ediyor. Toplantılara MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MYK Üyesi Çağrı Acı, MYK üyesi Yüksel Aydın, MYK üyesi Murat Kotra, MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve partililer katıldı. Millet İttifakı’nı Kastamonu’dan uyaran Taşlıçay; Milli duruşun karşısında olanların, yenilgiden taraf olacaklarını söyledi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 2

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ’NİN O KONUŞMASINI İŞARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözünü her ilçede duyuracaklarını dile getiren Taşlıçay, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin 1992 yılında yapmış olduğu konuşmasını haziruna aktararak; “Milliyetçi Hareket Partisi siyasi mücadelesine başladığı günden bu yana aynı karardadır. Hareket noktası aynıdır. Hedefi aynıdır. Allah’ın izniyle, zafer de kaçınılmazdır.” dedi. 

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 3

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin o konuşmasındaki; “ Türk milliyetçileri olarak gelin bugünden hep beraber bir şey söyleyelim. Ve diyelim ki; Cumhuriyetin ilanının 69. yılındayız. Yıl 1992. 21. Yüzyılın eşiğindeyiz. 21. Yüzyılın Türk yüzyılı olmasını istiyor isek gelin hep beraber haykıralım; Cumhuriyetin 100. Yılında, 2023 yılında, Lider Türkiye olarak Türkiye’yi hatırlayalım.” sözlerinin ardından Taşlıçay; “İşte bizim hedefimiz budur. Ülkümüz budur, rüyamız budur, duamız budur. Cumhur ittifakı böyle bir ideal çerçevesinde kurulmuştur. Cumhur ittifakı ikbal anlaşması değil, istiklal sözleşmesidir, istikbal güvencesidir. Yeniden bir diriliş ve yükseliş hamlesinin besmelesidir.” dedi. 

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 4

TÜRK MİLLETİNİ KÜÇÜMSEYENLER, TÜRK MİLLETİNİN GÜCÜ KARŞISINDA KÜÇÜK DÜŞECEKLER

Altılı masa ve artık gizliliği kalmayan ortaklarının; şahsi ikbal ve siyasi istikbal kaygılarıyla milli güvenlik ve milli bütünlüğümüze tehdit oluşturacak bir siyasi çizgide olduklarını ifade eden Taşlıçay; “ Şuna emin olunuz ki; milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacaklar. Tarihimizin karşısında olanlar, mahcubiyetten taraf olacaklar. Tarih, tekerrürden ibarettir. 6+1 olup bir masa etrafında toplananlar; 7 düvele meydan okuyan bu yüce millete, esaret elbisesi giydiremeyecekler. Birbiriyle bütünleşemeyen 7 farklı parça olarak hesap yapanlar, 7 bölge 7 iklim olan bu cennet vatanı bölemeyecekler. Siyasi istikbal için sırtını ihanete dayayanlar, gücünü yabancı başkentlerden alanlar; sırtını milletine dayayanlara, gücünü de yine milletinden alanlara karşı galip gelemeyecekler. Türk milletini küçümseyenler, Türk milletinin gücü karşısında küçük düşecekler.” dedi.