Esnaf ve vatandaşların beklentilerini dikkate alan Yüksel Aydın, Nasrullah Meydanı'nı daha işlevsel hale getirmek için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Planları arasında; meydanın altyapısını güçlendirmek, yeşil alanları artırmak ve vatandaşların rahat etmelerini sağlayacak yeni oturma alanları oluşturmak da bulunuyor.

445 A2746

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Emre Şahin, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarının tam kadro katıldığı ziyarette resmen gövde gösterisi yapan teşkilat, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

445 A2883

Nasrullah Meydanında faaliyet gösteren esnafları tek tek ziyaret ederek çalışanlarla sohbet eden Başkan Aydın, meydan esnafının isteklerini, beklentilerini ve şikâyetlerini dinledi. Ziyarette meydan hakkında düşünülen projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

445 A2683

Her gün binlerce kişinin uğrak noktası olan ve tarihi Nasrullah Camii’ni içerisinde barındıran meydanın tarihi önemine ve sosyal hareketliliğine uygun bir şekilde modernize edilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Yüksel Aydın, bu konunda ne yapılması gerekiyorsa ortak görüş çerçevesinde yapacaklarını ifade etti.

445 A2685

Bölgede bulunan esnafların da görüşleri alınarak hızlı bir çalışma içerisine gireceklerini belirten Aydın:

“Tarihi Nasrullah Meydanımız hem yapısı hem de dokusu gereği bizim en fazla önem verdiğimiz noktalardan bir tanesi. Her gün binlerce vatandaşımızın uğrak noktası olan bu meydanda tarihi dokusuna ve işlevselliğine uygun çalışma yapacağız. Bölgede Belediye Başkanımızın başlattığı tek tip tabela uygulamasını genişleteceğiz. Bölgenin genelini kapsayacak şekilde yapacağımız düzenleme ile meydanımız daha estetik hale gelecek. Kasaplar Hali için esnafımızın fikrini alıp uygulayabileceğimiz çeşitli projeler hazırlıyoruz. Hayata geçirdiğimiz takdirde Nasrullah Meydanı çevresindeki yapıları bölgeye yakışır hale getireceğiz. Hemşerilerimiz nasıl olmasını isterlerse öyle yapacağız. Başkaları gibi ‘Ben yaptım oldu’ anlayışını kesinlikle benimsemedik. Ayrıca alandaki esnaflarımızın kazançlarını arttırıcı projeleri de hızlıca hayata geçireceğiz. Ahilik kültürünü benimsemiş bir milletin fertleri olarak esnaflarımızın kazançlarını arttırmak amacıyla Belediyemiz öncü olacak. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda aşımızı birlikte bölüşeceğiz. Esnaflarımızın da yüzü gülecek, vatandaşlarımızın da yüzü gülecek” ifadelerini kullandı.

445 A2883445 A2675445 A2655445 A2657

Editör: Bilge Güler