MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla edindikleri bilgileri MOSSAD'a sattıkları tespit edilince gözaltına alınan 7 MOSSAD ajanının ifadeleri ortaya çıktı. 

MOSSAD ile irtibatlı özel dedektif Hamza Turhan Ayberk, 'Victoria' kod adlı MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf etti.

Ayberk, Ortadoğulu şahıs ve şirketlere yönelik tehdit, takip, gözetleme, foto-video dokümantasyon işlerini gerçekleştirdiğini ve bu bilgileri MOSSAD'a ilettiğini kabul etti.

Ödemeleri kripto para ve çeşitli banka hesapları üzerinden aldığını ifade eden Ayberk, 'Victoria' ile Belgrad'da bir araya geldiğini ve sonrasında aynı ekipte yer alan Andrea, Robert ve Marc kod adlı MOSSAD ajanları ile iletişimini sürdürdüğünü dile getirdi.

Ayberk'in yönettiği ekibin diğer üyeleri de itirafçı oldu. Şahıslara ve şirketlere ait bazı kamu verilerini Ayberk ile paylaştıklarını, birlikte takip, gözetleme ve foto-video dokümantasyon faaliyetlerinde bulunduklarını belirten casuslar, tehdit edilen şahısların videolarını çektiğini kabul etti. Ayrıca, ekipteki diğer üyeler, Ayberk'in maddi durumunun 2019'dan sonra anormal bir şekilde iyileştiğini de belirtti.

Kaynak: TRT Haber