MSB işçi alımı sınavları başladı mı? PERTEM MSB işçi alımı mülakatı ne zaman?

2021 PERTEM MSB işçi alımı ile ilgilş gelişmeler adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere alımına müsaade edilen 2.533 (iki bin beş yüz otuz üç) adet açık iş pozisyonu için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun resmi internet sitesinde yayımlanarak alınmıştır. Kura ise geçtiğimiz hafta çekildi. Kurayı kazananlar sınav aşaması ile ilgili aramlarını hızlandırdı Peki, 2021 PERTEM MSB işçi alımı mülakatı ne zaman?

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MSB işçi alımı sınavları başladı mı? PERTEM MSB işçi alımı mülakatı ne zaman?

2021 PERTEM MSB işçi alımı mülakat sınavı tarihi merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2 bin 533 işçi alımı için kura çekilişi yapıldı. Kurada çıkan adaylar, ayrıca sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Peki, 2021 PERTEM MSB işçi alımı mülakatı ne zaman? MSB işçi alımı sınavları başladı mı?

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MSB PERSONEL ALIMI SINAVI NE ZAMAN?

Başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sınav tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır. Sınav tarihi ile ilgili açıklama gelmesi halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

Milli Savunma Bakanlığı

MSB İŞÇİ ALIMI 2021

Yönetmelik hükümleri gereği kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla belge kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Belge kontrolleri adayların başvurmuş oldukları işyerlerinde yapılacaktır. Kura çekim sonucunda listelerde yer alan adaylar Ek-1'de yer alan belgeleri isimleri hizasında belirtilen tarihlerde ve başvurmuş oldukları işyerine şahsen getirerek ibraz edeceklerdir. Posta yoluyla ile gönderilen ve/veya belirtilen tarihlerin dışındaki tarihlerde ibraz edilecek belgeler dikkate alınmayacaktır.

Kurada yedek olarak belirlenen adaylar, belge kontrolü sonucunda başvuru şartlarını taşımayan asil listedeki adayların yerine sınava kabul edilecek (başvuru şartlarını taşımaları halinde) adaylardır.

Belge kontrolü sonucunda;

a. Asil listede yer alan adaylardan yapılan belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,

b. Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan kontenjanlara (açık iş gücünün 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilenden yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,

c. Yönetmelik 5'inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sınav tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır.

Adaylar, aşağıda yer alan linki tıklayarak T.C. Kimlik numarası ile yapacakları sorgu neticesinde kura çekim sonucunu, belge kontrollerinin yapılacağı tarih ve yer bilgisini öğrenebileceklerdir.

Bu duyuru kura çekim sonuçlarının yayımı ve evrak kontrolleri için tebligat niteliğinde olup adaylara başka bir tebligat yapılamayacaktır.

Etiketler msb işçi pertem
Yorumlar