MSB: PKK'lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali var

Milli Savunma Bakanlığı, Ermenistan'daki PKK'lılarla ilgili, "PKK'lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali de var" açıklamasını yaptı.

Google Haberlere Abone ol
MSB: PKK'lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali var
17.10.2020 00:20

Milli Savunma Bakanlığı, Ermenistan'da bulunan PKK'lılarla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada, Ermenistan'ın savaş ve insanlık suçu işlediğinin altı çizilerek şöyle denildi:

"Hedef gözetmeyen bu saldırılar esnasında, şu ana kadar 50’ye yakın Azerbaycan’lı sivil hayatını kaybetmiş, 300’e yakın sivil yaralanmış, binlerce ev ve kamu binası kullanılamaz hale gelmiştir. Ermenistan, bu saldırılarıyla bir kez daha bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu göstermiştir."

"PKK'lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi korgenerali var"

MSB'nin açıklamasında, PKK'lıların yanında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden bir korgeneralin de Ermenistan'da olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Diğer yandan, Ermenistan’da PKK /YPG’lilerin varlığına ilave olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bir Korgeneralinin bölgede olduğu ve Ermeni milisleri, PKK/YPG terör örgütü mensuplarını ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgileri mevcuttur.

Bölgede barış ve istikrar için, Ermenistan bu terörist ve paralı askerleri geri göndermeli, saldırılarına ve Azerbaycan topraklarındaki haksız işgaline son vermelidir."

Bakanlık, açıklamasında Azerbaycan'ın işgalden kurtulmak için başlattığı harekatın başarıyla devam ettiğini, her durumda yanlarında olacaklarını belirtti.

Yorumlar