Mucize Doktor hangi kanalda ve hangi günler yayınlanıyor? İşte Mucize Doktor konusu ve oyuncuları

Hem sosyal medyada hem de diğer mecralarda sık sık görülen Mucize Doktor dizisi son günlerde büyük ilgi çekiyor. Pek çok televizyon izleyicisi, ‘Mucize Doktor hangi kanalda ve hangi günler yayınlanıyor?’ arama yaparken, bu yeni dizi hakkında merak edilen bilgileri sizler için hazırladık. İşte Mucize Doktor konusu, oyuncuları ve diğer detaylar…

Mucize Doktor hangi kanalda ve hangi günler yayınlanıyor? İşte Mucize Doktor konusu ve oyuncuları
19.09.2019 20:35

Yeni sezonun başlamasıyla ekranlara merhaba diyen Mucize Doktor dizisi izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bu hafta ikinci bölümü yayınlanacak olan Mucize Doktor dizisinin hangi kanalda ve hangi günler yayınlandığı da pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, ekranlara yeni bir soluk getiren Mucize Doktor hangi kanalda ve hangi günler yayınlanıyor? İşte Mucize Doktor konusu ve oyuncuları…

Senaryosunu, Pınar Bulut & Onur Koralp’in kaleme aldığı yönetmenliğini ise Yusuf Pirhasan’ın yaptığı Mucize Doktor ilk bölümüyle izleyicilerinden tam not aldı. Dram kategorisinde yer alan dizi, Perşembe akşamları Fox TV ekranlarında hayranlarıyla buluşuyor

MUCİZE DOKTOR DİZİSİNİN KONUSUNU NE?

Kore yapımı The Good Doctor dizisinden uyarlanan yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin hikayesinin anlatıldığı ‘Mucize Doktor’ dizisi ilk bölümüyle sezona en iyi giriş yapan dizilerden biri oldu. Dizide, dağlık bir köyde hayata gözlerini açan Ali isimli otizmli ve savant sendromlu bir gencin doktor olma hikayesi anlatılıyor. Küçüklüğünde içine kapanık bir çocukluk geçirecek olan Ali, güçlü zekası ile tıp fakültesini birincilik ile bitirir. Ardından İstanbul'da bir hastanede asistan olarak çalışmaya başlar. Ali otizm ve savant sendromlu olduğundan kimseye bahsetmemiştir. Ali çevresindeki arkadaşlarından bu hastalıklarını gizlemeye çalışacaktır.

İŞTE MUCİZE DOKTOR'UN OYUNCULARI

Taner Ölmez
Ali

20'lerinin ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan Ali'nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Fakat babası, Ali'yi evlatlıktan reddetti. Kimsesiz kalan Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Ali, şimdi asistan olarak girdiği hastanede dostluğu, kardeşliği ve aşkı keşfedecek. Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek; sadece şifa değil, umut verecek insanlara. Kimsesiz, otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali’nin çevresinde bir aile olacak.

Onur Tuna
Ferman

30'larında, hastanenin yıldız cerrahı. Adil Hoca tarafından yetiştirilmiş. Ukala ve uzak görünüyor ama aslında bir sırrı var. Bu sır yüzünden aslında kalbinin ne kadar yumuşak olduğunu görmüyor kimse. Ferman duygularını bastırıyor. Çünkü cerrahlıkta duygusallığa yer olmadığını bilir; takındığı sert tavır aslında asistanlarının iyiliği içindir. Herkes ona saygı duyar, biraz da ondan çekinir. Başarılı bir kariyeri ve güzeller güzeli bir sevgilisi, Beliz’i var; daha şimdiden hayalini kurduğu her ne varsa, hemen hepsine sahip. Şimdilik Ali’nin hastaneye alınmasına karşı. Ama gelecekte neler olacağı bilinmez.

Sinem Ünsal
Nazlı

20'lerinde, cerrahi asistanı, Ali’nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılıksa onun en hassas noktası. Bu konuya en ufak bir tahammülü bile yok. Ailesinde yaşadığı travması yüzünden de erkeklere güvenmekte hep zorlandı. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. Onun bu zırhını aşmayı ilk başaran Ferman oldu. Nazlı yakışıklı, başarılı cerraha önce hayran, sonra da sırılsıklam aşık oldu. Kendini alamadı, ne olduğunu, başına ne geldiğini o bile anlamadı. Ama Ferman’ın Beliz’le ilişkisini bildiği için platonik takılıyor. 

Hazal Türesan
Beliz

30'larında. Ferman'ın sevgilisi, hastanenin sahibi. Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ya da zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın. Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder. 

 

 

 

 

Yorumlar