İslami kaidelere uygun bir tatil yapmak istiyorsanız rotanızı muhafazakâr otellere çevirmelisiniz. Günümüzde muhafazakar oteller İslami kurallara uygun bir hizmet anlayışını benimsiyor ve bu sayede tatilcilerin de kendi yaşam tarzlarından ödün vermeden tatil yapmaları mümkün olabiliyor. Muhafazakâr otel seçenekleri arasında termal otellerin de olduğunu unutmamak gerekir. Termal otellerde konaklamanız durumunda bazı avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Termal Suyun Faydalarından İstifade Etme

Elbette avantajlar listemizin ilk sırasında termal suların sağladığı faydalar var. Termal su olarak adlandırılan yüksek mineral oranına sahip olan şifalı kaplıca sularıdır. Tamamen doğal olan bu sular sağlık için sayılamayacak kadar fazla sayıda fayda sunuyor. Termal suların içeriği değişebilir ancak genellikle sundukları faydaların benzer olduğunu söyleyebiliriz. “Nedir bu faydalar” diyenler için kısa bir liste hazırladık. İşte termal suların sağlığa faydaları…

●       Astım, bronşit ve üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelir.

●       Başta egzama, sedef ve akne olmak üzere pek çok cilt hastalığına karşı tedaviyi güçlendirir.

●       Romatizma ve kireçlenme hastalıklarına karşı rahatlatıcı bir etkide bulunur.

●       Ameliyat sonrası hareket bozukluklarına karşı tedavi edici özellikte olabilir.

●       Mide rahatsızlıkları, insülin direnci, karaciğer yetmezliği gibi bazı hastalıkların yarattığı şikayetleri azaltmada etkilidir.

●       İdrar yolu enfeksiyonları ve böbrek taşı nedeniyle yaşanan ağrıları giderebilir.

●       Bazı nörolojik rahatsızlıkların etkilerini azaltır.

Bebek Arabası Seçmenin Önemli Noktaları Bebek Arabası Seçmenin Önemli Noktaları

●       Strese karşı son derece etkilidir ve kısa zamanda rahatlama sağlar.

Muhafazakâr termal otellere yöneldiğinizde de yukarıda sıraladığımız tüm bu faydalardan istifade edebilirsiniz. Özellikle Obam Termal gibi hizmet kalitesine çok fazla önem veren bir oteli seçmeniz halinde hayallerinizdeki gibi bir tatil dönemi geçirme şansından da faydalanmış olursunuz.

Tatil Boyunca İbadetleri Yerine Getirme

Muhafazakâr otellerde konakladığınızda tatil boyunca ibadetlerinizi aksatmanız gerekmiyor. Çünkü bu oteller ibadet alanları sunuyor. Bir yandan kaplıca sularıyla dolu havuzda zaman geçirerek tatilin tadını çıkarırken diğer yandan da ibadetlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. İslami termal otellerin büyük bölümü ibadet alanlarının temizliğine de büyük önem veriyor. Özellikle belirli bir kalitenin üzerinde hizmet sunan otellere yönelmeniz durumunda tüm tesis alanlarında olduğu gibi ibadet alanlarında da temizlik ve hijyen koşullarının yerine getirildiğini görebiliyorsunuz.

 Mahremiyet Endişesi Yok

Muhafazakâr bir tatil için termal otellere yönelmeniz durumunda mahremiyet konusunda da herhangi bir endişe yaşamanıza gerek kalmıyor. Çünkü otellerde mahremiyet olgusuna da büyük önem veriliyor. Örneğin kadınlar için ayrı termal havuzlar bulunuyor ve bu havuzlar tamamen korunaklı bir yapıda oluyor. Dışarıdan bakıldığında bu havuz alanının görülmesi mümkün olmaz. Bununla birlikte sadece kadın personel bu havuz alanlarında görevlendirilir. Belirli bir yaşın üzerindeki erkek çocuklar da havuza alınmaz. Böylelikle kadınların termal havuzlarda gönüllerince zaman geçirmeleri de mümkün hale gelir.

Bazı termal otellerde karışık kullanım için hazırlanan havuzlar da bulunuyor. Bu havuzlara ise kadınlar tesettür mayo ile girebiliyor. Ailelerin bir arada havuz keyfi yaşamak istemesi durumunda karışık kullanım havuz seçenekleri değerlendirilebiliyor. Kadınlar için sağlık alanları, spa alanları gibi daha farklı imkanların da olduğunu eklemek gerekir. Elbette bu alanlar da tamamen korunaklı bir yapıda olduğundan gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Sonuç olarak muhafazakâr termal otellerde mahremiyet konusunda bir problem yaşanmıyor.

Helal Gıda Kuralı

İslam dinine göre bazı gıdaların tüketilmesi haramdır. Muhafazakâr termal oteller sadece helal gıdalar ile hazırlanan yemekleri konuklarına servis ediyor. Menüde asla haram gıdaların kullanıldığı yemek çeşitleri olmaz. Dolayısıyla tatilciler de her yemek için helal mi endişesi yaşamıyor. Aynı zamanda kahvaltıda sunulan gıdaların da tamamen helal olduğunu eklemek gerekir. Günün her öğününde otelde yemek yiyebilme şansını yakalamak mümkün oluyor.

Alkolsüzlük Kuralı

Son olarak muhafazakâr termal otellerde alkolsüzlük kuralının uygulandığını da eklemeliyiz. Tesisin hiçbir yerinde alkol kullanımına izin verilmiyor. Eğer bu otelleri hemen incelemek ve fiyatlarına göz atmak isterseniz HalalBooking.com adresine uğrayın.