Muhafazakâr MHP ve Hüseyin Çelik zekâsı!

06.07.2022 10:00

          “Dolayısıyla ben oldum olası bu çerçevede MHP ile ittifaka girmiş bir AK Parti’nin birçok muhafazakâr Kürt’ü küstürdüğüne inananlardanım. Burada ciddi manada bir sıkıntı var.”

          Bu cümleler Bülent Arınç’tan el alıp, 6+HDP’ye şirinlik peşinde koşan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e aittir.

Bu ülkede Milli Eğitim Bakanlığı yapmış bu şahsın zekâ düzeyine bakar mısınız?

          “MHP HD(P)KK yanlısı Kürtleri küstürüyor” derse bunun sosyolojik, psikolojik ve ideolojik bir zemini olur.

          Muhafazakârlık manevi değerler üzerinden bir kimlik iken, muhafazakârlık geleneksel sosyal değerlerin ve sosyal olguların muhafaza edilmesini talep eden bir politik ve sosyal felsefe olarak özetlenirken, muhafazakâr Kürtler MHP yüzünden AK Parti’ye niye küssünler ki?

          Muhafazakârlık, Türkiye’de İslami kimlik üzerinden sosyal bir sıfat olurken, MHP’nin İslam’a yönelik ne saygısızlığı ve ne düşmanlığı oldu ki, muhafazakâr eğilimdeki Kürt kökenli vatandaşlarımız MHP sayesinde AK Parti’ye küsmüş olsunlar?

          AK Parti-MHP-BBP birlikteliğinden oluşan Cumhur ittifakı 2018 Genel seçimlerine ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ittifak halinde girdi. 2019 Yerel seçimlerinde de bazı illerde ittifak yaptı.

          Bu seçimlerin tamamında da Türkiye genelindeki tüm oyların toplamında Cumhur ittifakı %53 ile en fazla oy alan ittifak olmuştu.

          İşin en ilginç yanı da “Muhafazakâr Kürtleri” küstürmekle suçlanan MHP, 2018 ve 2019 seçimlerinde oyunu daha çok Doğu ve Güneydoğu’da artırdı.

          2018 seçimleri sonrası değerlendirme yapan Yalçın Doğan isimli MHP düşmanı yazar bile, “Güvenlik güçlerinin tamamı MHP’ye oy vermiş olsa bile, bu ancak yüzde 10 oranına denk düşüyor. Yani, güvenlik güçlerinin sayısındaki artış MHP’deki oy artışını açıklamaya yetmiyor.

Olayın bir başka ilginç boyutu AKP oylarıyla bağlantılı.

Bu illerin tamamında AKP oyları da artıyor.

MHP artıyor, AKP artıyor, HDP geriliyor. CHP ise, denklem dışında kalmaya devam ediyor.

          Asıl şaşkınlık, MHP güneydoğuda oylarını nasıl arttırdı? Kürt politikasında en katı, en milliyetçi söylem MHP’den geliyor ve fakat bölgede MHP oyları artıyor! Kürt Sorununa akılcı ve çözüm arayan CHP’nin oylarında böyle artış yok, MHP’de var!” cümlelerini kurmuştu.

          Türk düşmanı Hüseyin Çelik, niçin ateizm temelinde kurulan ve İslam düşmanlığını her manada göstermiş terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP ve her fırsatta İslam düşmanlığı yapan CHP üzerinden muhafazakâr Kürtlere mesaj vermiyor da MHP üzerinden bir kara propaganda işine soyunuyor?

          İslam dinine, vatanına, bayrağına, ezanına saygısı ve sevgisi olan hiçbir Kürt kökenli vatandaşımızın MHP ile bir derdinin olması mümkün değildir. Zaten bu değer ve sembollerimizle derdi olan soyu, ırkı ne olursa olsun MHP’ye düşmanlık yapacaktır.

          Bu değerlerle Hüseyin Çelik’in derdi olduğu için ömrünü MHP düşmanlığıyla geçirmiştir. 12 yıl önce, “Özel Harekât Timleri içinde çok yanlış adamlar vardı. Bıyıkları aşağıya doğru sarkık, tipik MHP militanı görüntüsü veren insanlar vardı“ cümlesini kuran Hüseyin Çelik hangi soydan gelirse gelsin ne önemi var ki?

          Hüseyin Çelik’in Türk-İslam değerlerini koruyanlara karşı büyük bir alerjisi vardır. MHP’yi de bu yüzden sürekli hedef seçmektedir.

          Ama bu düşmanlığı yaparken zekâ düzeyinin çapsızlığını da sürekli deşifre etmektedir. “Muhafazakâr Kürtleri” MHP küstürüyormuş… Şu zekâdaki pespaye hale bakar mısınız?

          Muhafazakâr kime denir bilmiyor. MHP’nin muhafazakâr olduğunu bilmiyor. CHP ve HDP’nin İslam düşmanlıkları ve muhafazakâr insanlarımıza alaycı yaklaşımları ortada iken, 6+HDP’ye hizmet eden medyada Cumhur ittifakı düşmanlığı yapmaya çalışması, AK Parti bünyesinde etkisiz eleman yapılmasından ve kronik MHP düşmanı olmasından kaynaklanmaktadır.

          Hüseyin Çelik ipini tutanların gözüne girmek için son zamanlarda Cumhur ittifakına yönelik kara propagandalarını artırmıştır.

Ama zekâ seviyesini bu kadar açık eden açıklamalar yapmamalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığında çocuklarımız nasıl zekâlara emanet edilmiş görüyorsunuz değil mi?

          Hüseyin Çelik, muhafazakârlığı ateizm peşinde koşanlardan ayırt edemeyen zekâsıyla, Türk-İslam düşmanlarına dahi hizmet edemeyeceğini artık anlamalıdır. Çünkü bu zekâ seviyesiyle hizmet etmek istediği 6+HDP’ye bile zarar verecektir. O yüzden Bülent Arınç’tan aldığı eli, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldığı aklı yerine bırakmalıdır.