İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da E-Spor merkezini ziyaret etti, gençlerle PlayStation oynadı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÖZÜ

E-Spor merkezi girişinde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Kurum, bol bol fotoğraf çektirdi. Kurum, yanına gelerek evlerinin dönüşüme girmesi için yardım isteyen ve “Senden ricam, binalarımızı yap. Oyumuz senin için.”  diyen bir vatandaşa, “Sen hiç merak etme, nisanda onların hepsine teker teker başlayacağız.” şeklinde cevap verdi.

murat-kurum

"E-SPOR MERKEZLERİNİN SAYISI ARTACAK"

Burada açıklamalarda bulunan Kurum, İstanbul’daki E-Spor merkezlerinin sayısını artıracaklarını belirterek, “Gençlerimizin spor yaptıkları, PlayStation oynadıkları, yazılım kursu aldıkları güzel bir tesisimiz burası. Burada mutlu oluyorlar, sporla iç içeler, bilgisayar oyunlarını oynuyorlar. En önemlisi burada huzurlu, güvenli bir ortam var. Bunların sayısını artıracağız. İstanbul’da E-Spor turnuvalarını uluslararası turnuvalar haline getirmek için bu mücadeleyi yapacağız. Gençlerimiz geleceğe daha güvenli bakacakları bu adımları burada atabilsinler. Çok farklı yetişsinler. Gençlerimiz sadece yarının gençliği değil, bugünün de gençliği, bugünün karar vericileri. O yüzden gençlerle bu tesislerin sayısını artıracağız. Hem ofis alanları kuracağız hem iş kurabilmeleri için onlara imkan sağlayacağız.” dedi. 

murat-kurum

"1 NİSAN'DA ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ"

İstanbul’un kentsel dönüşümünü gerçekleştirmek için 1 Nisan sabahı çalışmaya başlayacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız onayladı, yürütmelik yayınlandı. Gerek bakanlığımız gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak bizler 1 Nisan itibarıyla ‘Yarısı Bizden’ kampanyamızı yürüteceğiz. Vatandaşımızla el ele vereceğiz, İstanbul’un dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız.” şeklinde konuştu.

murat-kurum

"İSTANBUL'UN DÖNÜŞÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

31 Mart akşamı İstanbul’un dönüşümü için çalışanlarla, dönüşümün yapılmaması gerektiğini düşünenlerin karşı karşıya geleceğini belirten Kurum, “Deprem bu şehrin bir gerçeği, bu gerçekle mücadele etmek zorundayız. 31 Mart akşamı en önemli şey şu; bir tarafta dönüşüm yapmak isteyen bir irade, diğer tarafta ise bu dönüşümün yapılmaması gerektiğini düşünen bir irade var. Bir tarafta da İstanbul’un deprem gerçeği var. Bunu bilim insanları söylüyor, hocalarımız söylüyor. Dolayısıyla biz milletimizle el ele vereceğiz, İstanbul’un dönüşümünü hep birlikte gerçekleştireceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

murat-kurum

E-Spor merkezinin ardından Bağcılar’da bulunan Bağ Kafe’yi ziyaret eden Kurum, gençlere çay ve kahve ikramında bulundu.

Ziyaretlerinde Murat Kurum’a Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker eşlik etti.

Editör: Haber Merkezi