İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi mitinginde vatandaşlara seslendi. 

Sultangazi'nin seçim sandıklarında büyük bir rekor kıracağını ve tüm İstanbul'un Sultangazi'den bahsedeceğini söyleyerek konuşmasına başlayan Kurum, "Miting alanı bugün çok başka bir şey söylüyor. 54 gündür İstanbul’umuzun tamamında, net bir şekilde görüyorum. İstanbul artık tamam demiş, Sultangazi, kesin kararını vermiştir. Bu meydan bize tıpkı 28 Mayıs’ta olduğu gibi 31 Mart zaferimizi müjdeliyor. Bu meydan 'Reklam belediyeciliği değil, Gerçek Belediyecilik' diyor." dedi. 

"İstanbul vefası olmayanların elinde çile çekiyor"

İstanbul’un kendisine vefası olmayanların elinde çile çektiğinin altını çizen Kurum, "Bekleyin, bu süreçte bizim çalışmalarımız ile birlikte ‘Çilesiz İstanbul’ geliyor. İstanbul’umuz beceriksiz ellerde dertleniyor. İstanbul’umuz ehliyetsiz ellerde maalesef eser görmüyor, hizmet görmüyor. Bekle İstanbul; hizmet siyaseti, eser siyasetini biz getireceğiz. İstanbul, 5 yıl boyunca sevgisizlikten, ilgisizlikten neler çekti neler. Hâlbuki İstanbul nazlıdır. Sevda ister. Peki İstanbul için sevgi nedir? İstanbul için sevgi polemik değildir, sevgi zor zamanda bu şehirden kaçmak değildir. Sevgi, İstanbul’a emektir. Sevgi yarınlara geleceğe eserdir. Sevgi insana hizmettir. Bunlarda bu şehre emek var mı? Bunlarda yarınlara eser var mı?  İşte soruyorum sizlere, Chp’li büyükşehir yönetiminin 10 yıl sonra hatırlanacak tek bir projesi, tek bir yatırımı yok. Çünkü bunların emanet bilinci yok, bunlarda emanet şuuru yok. Şimdi çıkmış mevcut İBB Başkanı, iş bilmez başkanı ben metro fatihiyim diyor. Sen olsan olsan ‘reklam belediyeciliğinin fatihi’ olursun. Senin koca 5 yıl’da yaptığın metrolar belli. 230 km metro sözü verdin, 8 km metro yaptın. Bir de utanmadan, sıkılmadan ben metro fatihiyim diyor. Sen olsan olsan Cumhuriyet Halk Partisi'ni bölen fatih olursun. CHP'yi parçalayan, o yol yürüdüğün arkadaşlarını hançerleyen adam olursun. Sen Fatih'i ağzına bile alma" sözleriyle İmamoğlu'nu eleştirdi.  

"31 Mart'ta İstanbul ehil ellere yeniden teslim edilecektir"

"İstanbul; bizim mazimizdir, bugünümüzdür, yarınımızdır." diyerek İstanbul’un, Türk tarihinin ve Anadolu yürüyüşünün emaneti olduğuna vurgu yapan Murat Kurum, "İstanbul bize; ‘Bu şehir daima benimdir’ diyen Sultan Fatih’in emanetidir. İstanbul bize; ‘En büyük hayalim İstanbul’u yeniden yükseltmekti’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Bu şehir bize; ‘Medeniyetimizin başkenti İstanbul’dur’ diyen Erbakan Hocamızın emanetidir. İstanbul bize ‘Vatanseverlik aksiyondur’ diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetidir. Bu şehir bize; ‘Dava ve aksiyon adamı’ şanlı Şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyimizin emanetidir. İstanbul bize; ‘Bu şehrin en büyük sevdalısı’ liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetidir. Bu şehir bize; annelerimizin, babalarımızın, gençlerimizin, yavrularımızın, sizlerin emanetidir. Ve emanet, 31 Mart’ta tarih şuuruna, millet şuuruna sahip olan ehil ellere, emin ellere yeniden teslim edilecektir." dedi. 

"Milletimizin en zor anında hep yanında olduk"

Milletin en zor anında her zaman yanında olduklarını söyleyen Murat Kurum, "Depremlerde Elazığ’da, Malatya’da, İzmir’de; yangınlarda Antalya’da, Muğla’da, asrın felaketinde 11 ilimizde milletimizin zor anında nasıl yanında olduysak 31 Mart’tan sonra da İstanbul’un her sokağında aynı anlayışla çalışacağız. Bizi arayanlar; algıda, reklamda bulamayacak. Bizi arayanlar milletin yuvalarını yaparken bulacak. Bizi arayanlar yerin üstünde dönüşüm, yerin altında metro şantiyelerinde bulacak. Bizi arayanlar İstanbul’un 39 ilçesinde millet bahçeleri yaparken bulacak. Bizi hiç kimse polemik yaparken göremeyecek. Bizi arayanlar temel atarken, açılış yaparken bulacak. Gençlerimiz için yeni ofisler, yeni iş yerleri kurarken bulacak. Bizi arayanlar başımızdaki baretimizle, ayağımızdaki çizmemizle, sırtımızdaki mavi montumuzla İstanbul’umuz için koşarken bulacaklar, çalışırken bulacaklar. Biz hiçbir zaman kirli pazarlıkların, iftiraların, dedikoduların tarafında olmayacağız. Biz hep aziz millet için yapan, millet için üreten tarafta olacağız. Biz hiçbir zaman sözünü yiyenlerin tarafında olmayacağız. Biz hep sözünü tutanların tarafında olacağız." diyerek konuşmasına devam etti. 

"Sizleri; CHP’nin insafına, belediyecilik anlayışına asla teslim etmeyeceğiz"

İstanbul ile birlikte 81 ile hizmet ettiklerini belirten ve  1 Nisan’dan sonra da İstanbul’a hizmet edeceklerini dile getiren  Kurum, "İşte Sultangazi’miz. Her yanı eserlerimizle dolu. 162 dönümlük alanda sizlere Cebeci Millet Bahçesi’ni kazandırdık mı? Kazandırdık. 5 yıl içinde tam 5 bin 434 bağımsız bölümü kentsel dönüşüm kapsamına aldık. Burada Sultangazili hemşehrilerimizin mülkiyet sorunlarını çözdük. Sizleri; CHP’nin insafına, belediyecilik anlayışına asla teslim etmeyeceğiz. 1 Nisan’dan sonra bundan çok daha fazlasını Sultangazili vatandaşlarımıza kazandıracağız." dedi.  

"Yarısı bizden diyeceğiz ve kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz"

Göreve gelir gelmez, Sultangazi’nin şanına yaraşır bir meydan düzenlemesini yapacaklarını ifade eden Kurum, "İlçemizi afetlere dirençli hale getirmek için Cumhuriyet Mahallemizde kentsel dönüşüm projemizi mutlaka ama mutlaka devreye alacağız. ‘Yarısı Bizden’ diyeceğiz ve dönüşümü gerçekleştireceğiz. CHP’li İBB yönetimi tarafından vaat edilen ancak tek bir çivi bile çakılmayan Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy Raylı Sistem Hattı’nı ilçemize kazandıracağız. Mescidiselam tramvay hattımıza hemen bir istasyon daha ekleyeceğiz ve bu hattımızı en kısa sürede Habipler’e kadar uzatacağız. Alibeyköy-Gazi Mahallesi-Küçükköy Tramvay Hattını ilçemize kazandıracağız. Tramvay Hattını, Eski Edirne Asfaltı geçişinde, süratle yer altına alacağız. İsmetpaşa Mahallemize de üstü muhteşem bir yeşil park olacak şekilde zemin altı otoparkımızı yapacağız. Hayırlıoğlu Camimizin önüne muhteşem bir meydan kazandıracağız. Metris Kavşağı’ndaki trafik sıkışıklığını bitirmek için; buraya yeni bir katlı kavşak projesiyle trafiğin yükünü tamamen azaltacağız." sözleriyle ulaşıma dair projelerini sıraladı.

"Gençler için devasa bir gençlik ve spor merkezi yapacağız"

Gençler için de müjdeleri olduğunu söyleyen Murat Kurum, "Sultangazi’mizin gençleri için, Yunus Emre Mahallemize devasa bir gençlik ve spor merkezini ve gençlerimiz için ‘İlk İşyerim Ofisleri’mizi göreve gelir gelmez inşa edeceğiz. Yunus Emre Mahallemize ayrıca bir de pazar yeri ile parkımızı ve otoparkımızı yapacağız. Kurum ayrıca anneler için de, "Sultangazi’mizin her mahallesine 7/24 hizmet verecek kreşlerimizi yapacağız. Benim Sultangazili annelerim evlatlarını Büyükşehir'e emanet edecek, işine gücüne, alışverişine bakacak. Sultanşehir Kültür Adası ve Sinema Tarihi Müzemizi de Sultangazi’mize kazandıracağız. Ve son olarak Cebeci Taş Ocakları Rehabilitasyonu’nu da yapacağız ve burayı da sizlerin nefes alacağı güzel bir yeşil alana dönüştüreceğiz." sözleriyle konuşmasını tamamladı. 

Editör: Elif Bilir