Sahur programında, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel  Kazancıoğlu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Zafer Çelik, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Tuncay Erden, MHP MYK üyesi Umut Bağlı ve Birol Gür, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız,  TÜRKAV İstanbul İl Başkanı Zeki Sever, Genel Merkez Yöneticilerimiz, İstanbul İl Teşkilatlarımız ve Türkiye Kamu-Sen üyelerimiz de hazır bulundu.

G Jk94 Oj X I A A Y S9 U

YÜCEL KAZANCIOĞLU: TÜRKİYE KAMU-SEN HER ZAMAN TARİHSEL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDEDİR

Programın açılışında konuşan, Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, “Türkiye Kamu-Sen teşkilatları olarak Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’u bu güzel Ramazan akşamında ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Kazancıoğlu, “Ramazan ayının bu bereketli günlerinde; sahurumuzu ifa etmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Türkiye Kamu-Sen, yaklaşık 600 bin üyeye sahip, alanında Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Milli ve manevi değerlerdeki hassasiyeti ve taviz vermez tavrı, diğer konfederasyonlardan en ayırt edici özelliğidir.

Türkiye Kamu-Sen, 28 Şubat süreci ve 15 Temmuz hain darbe girişimi de dahil olmak üzere her daim devletinin yanında olmuş, hiçbir hain girişime hiçbir alçak yapıya geçit vermemiştir. Bundan sonra da kırmızı çizgisi olan milli ve manevi değerlerden ödün vermeksizin dimdik ve onurlu bir şekilde yoluna devam edecektir. Bu uğurda; “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” ilkesi ile tüm varlığı ile yılmadan çalışmaya hazırdır.

Yerel veya mahalli seçimler olarak ifade ettiğimiz bu süreç, aslında normal bir sürecin dışında işlemektedir. Milli his ve değerleri bir kenara bırakan bilinen yapı, ülke düşmanları ile demlenmekte bir beis görmemektedir. Bu yapının temel arzusu ve ülke genelinde yaratacağı tahribat hepimizin malumudur. Yine, bu yapı; bu tahribatın en önemli ayağı olarak İstanbul seçimlerini görmektedir. Hepimizin bildiği üzere; şairin, “sade bir semtini sevmek bile bir ömre bedel” dediği, Ezan sesinin suya aksinin bizleri asırlar öncesi şanlı günlere götürdüğü aziz İstanbul herhangi bir şehir değildir.
Tarih boyunca birçok övgüye mazhar olmuş bu şehir, Boğaz’ın incisi, dünyanın gözdesi ve ecdadımız Fatih Sultan Mehmet Han’ın bizlere emanetidir. Her karışı ayrı bir güzellik içeren bu şehir, mahzun ve sahipsiz bırakılmamalıdır.

Biz tarihsel sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Aziz şehrimiz İstanbul’un kaynaklarını, hizmet bekleyen bu milletin asil evlatlarının haklarını, gasp ederek çarçur eden bu zihniyete karşı var gücümüzle çalışacağız. Konfederasyonumuz; tüm teşkilatları ile her daim seferberdir.

Bu gece bizlerle birlikte olan başta Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sayın Murat Kurum olmak üzere, çok değerli heyetine ve kıymetli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin, bu kutlu şehirde etmiş olduğumuz dualarımızı kabul eylesin” dedi.

G Jk94 Oj W E A Aq Rm Y

MURAT KURUM: TÜRKİYE KAMU-SEN MENSUPLARI İLE BİR ARADA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Temsilciliğimizin İfatr Davetinde katılımcılara seslenen Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ise, “Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında gelen, her daim milleti ve devletinden taraf olmuş, Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’nun değerli yöneticileri ve üyeleri ile bu kutlu ayın müstesna bir gecesinde birlikte olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim.

Sizlerin de bildiği gibi 31 Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. Fakat tüm dünyanın gözü İstanbul seçimlerinde. Bu güzel şehrimizi yeniden sizlerle yönetmek üzere yola çıktık. Bu kutlu yolda bizlere verdiğiniz destek son derece önemlidir.

G Jk94 Om X Q A A E D P Z

31 Mart’tan sonra bizler sizlerin temsilcisi olacağız. Bizim tek amacımız, İstanbul'a hizmet etmektir.
Böylesine güzide toplulukların bize verdiği destek bizleri daha heyecanlandırıyor, daha şevklendiriyor. Bu güzel organizasyona imza atan Türkiye Kamu-Sen’in değerli yöneticilerine ve katılımcılara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: AA