Mustafa Cengiz'den önemli açıklamalar!

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, yönetsel yönden 358 oyla ibra edilmedi.

Mustafa Cengiz'den önemli açıklamalar!
23.03.2019 22:58

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, yönetsel yönden 358 oyla ibra edilmedi. Sarı kırmızılılar, tüzüğe göre seçime gitmek zorunda.

İbra konusundan önce kürsüye çıkan Mustafa Cengiz'in açıklamaları şöyle:

Bu öfke niye? Bana öfkelebilirsiniz, beni istifaya davet edebilirsiniz, gayet doğal. Ben bundan rahatsız değilim. Benim için kedi dendi, değneği alıp kovalanır, gerisi yalan dendi ve temsil kabiliyeti dendi. Arkadaşlar, ben sizi temsil ediyorum, siz ne iseniz, ben oyum. 

Biz sizi CAS'ta kötü temsil etseydik, burada olabilir miydik? 

"Amaç beni yok etmek ise..."

Ben geri adım atmıyorum. Tüm dediklerimin arkasındayım. Benim neredeyse kasetlerim yayınlandı başkan olmadan önce. Hepsinin bir gelişi var, arada tırnaklayıp alamazsınız. Beni yok etmek, bu yönetimi düşürmek ise amaç, zaten benim konuşmam fuzuli. 

-Biz bu işe gönüllü talip olduk, kimsenin koltuğunu kapmadık. Tehditi yiyen biziz, buna rağmen ben bir şey demedim, demiyorum.

-Bana Fatih Terim'in ismini kullanarak neden saldırıyorsunuz?

"Marcao'nun sözleşmesi..."

-Marcao’nun sözleşmesini neden Pazar duyurduk?  Arkadaşlar çocuk takımına söz vermiş, maçını oynadı, oradaki sözlerini yerine getirip geldi bize. Dürüst çocukmuş, dürüst davrandı, hem oraya, hem bize.”

-4 gün içinde 4 transfer yaptık. Evet, 10 milyon euroya yaptık, 1 lira da aşmadık. Her saniye UEFA ile temas halindeydik. Biz sizi şerefle temsil ediyoruz çünkü hepinizin de onurlu ve şerefli olduğunuza inanıyoruz."

-Galatasaray'ın bulunacağı yer dünyanın tepesidir.

"31 Mart'a kadar..."

Benim 31'ine kadar 71 milyon küsür TL bulmam gerek. Bu gerçekten bir var oluş, ben başka kulüpler gibi olamam. Ben borsaya kote kulüpler içinde en iyi olan kulübüm, tersi olsa söylerim.

"Biz gerici yönetimiz..."

Galatasaray Üniversitesi'nde rektöre gittim, ilkokul yapma fikri bizden çıktı ama buna siz sahip çıkın. Hayır dediler, biz Bahçeşehir'de yatılı okul yapacağız dediler. Sonra dedikoduları duyuyorum, biz gerici yönetimiz, orada imam hatip yapmak istiyormuşuz.

"Lisesi-lisesiz..."

- Arkadaşlarım bilir ben liseci lafını bile kullanmam. Liseci demek bir süre sonra liseliye dönüyor. Burada liseli-lisesiz kavgası çıkacaktı. Kim ki bunu ateşliyor, inan edin Galatasaray'a zarar veriyor, engel olun.

 

"Yabancı sınırına karşıyız"

Zaten yabancının sınır var. İstediğiniz kadar yerli oynatabilirsiniz. Biz yabancı sınırına karşıyız.

"Kimse benim teknik direktörüme..."

Bu arada kimse benim teknik direktörüme sokak serserisi diyemez. Onu diyen en büyük serseridir.

 

Yorumlar