Mustafa Keser kimdir ve kaç yaşında? Mustafa Keser eşi kim?

Ekrana geldiği bölümlerde izleyenlere keyifli saatler yaşatan Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın 30 Nisan konuğu Mustafa Keser olacak. Seyirciler ise ünlü sanatçının hayatını ve biyografisini araştırıyor. İşte, elinden hiç düşürmediği mendili ile hafızalara kazınan Mustafa Keser’in yaşam hikâyesi.

Google Haberlere Abone ol
Mustafa Keser kimdir ve kaç yaşında? Mustafa Keser eşi kim?
01.05.2021 13:01

Türk Halk Müziği'nin önemli seslerinden biri olan Mustafa Keser, Star TV’de yayınlanan Kuzeyin Oğlu Volkan Konak’a konuk olacak. Katıldığı programlarda izleyenleri coşturan Mustafa Keser'in kariyeri ve özel yaşamına dair bilgi edinmek isteyen araştırma yapıyor. Mustafa Keser eşi de merak edilenler arasında.

MUSTAFA KESER KİMDİR?

1945 yılında Elazığ ilinin bir ilçesi olan Maden'de doğan Mustafa Keser, ilk ve orta öğrenimini Maden'de, lise eğitimini ise Diyarbakır'ın meşhur okulu Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Sivas 4 Eylül Lisesi'nde tamamlamıştır.

Babası müzisyen olan Mustafa Keser, çocukluktan beri müziğe ilgi duymuş, ortaokul ve lise yıllarında keman, ud, bağlama gibi enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrenmiştir.

Mustafakeser

Askerlik görevini yaptıktan sonra İzmir'e yerleşen Mustafa Keser, 1975 yılında TRT'nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk Halk Müziği dalında kazanmıştır. 1982 yılına kadar TRT İzmir Radyosu'nda mahalli sanatçı olarak görev yapmıştır.

1982 yılında yine TRT'nin açtığı yetişmiş sanatçı sınavını bu kez Türk Sanat Müziği dalında kazandı. TRT İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 1989 yılında ise TRT'den ayrılarak İstanbul'a yerleşmiştir.

MUSTAFA KESER’İN EŞİ KİMDİR?

Mustafa Keser

90'lı yıllarda birçok özel kanalda müzik programı yapan Mustafa Keser, 1978 yılında Nilüfer Keser ile evlendi. Mustafa Keser'in bu evlilikte dünyaya gelen 3 çocuğu bulunmaktadır. Sevilen sanatçı müzikal çalışmalarının yanı sıra çeşitli film ve TV projelerinde de konuk olarak yer almıştır. 

Yorumlar