Şampiyonluk için ligin kalanında oynayacağı üç maçtan ikisini kazanması yetecek Galatasaray, Demir Grup Sivasspor karşısına işin yarısını bitirmek çıktı. İlk dakikalardaki yoğun baskı, bu isteğin sahaya yansımasıydı.

Sarı kırmızılılar, ilk baskıyı atlattığını düşünen konuk takımın bir anlık hatasının cezasını Kerem’in pası Icardi’nin vuruşuyla kesti. İlk çeyrek içinde öne geçen Galatasaray, baskıyı gevşetti. Yeni planı, eşitlik ve puan için üzerine gelmek zorunda olan rakibinin savunmada bırakacağı boşluklara sızmaktı. Aradığı boşluğu bulamayan ya da bulduğu boşluğa yeterince hızlı gidemeyen Galatasaray, oyunu orta saha çevresinde tuttu.

Rakibini kaleye yanaştırmadı, şut attırmadı. Kendisini de zorlamadı. İkinci yarı ilk yarının bitişi gibi başladı. Oyun daha çok orta sahada, daha çok Galatasaray’ın kontrolünde ve düşük tempolu sürdü. Oliveira’nın ortaladığı Icardi’nin kaleciyi kafayla aldattığı pozisyonda attığı gol futbolcuları da kenar yönetimi de rahatlattı.

Tribünlerin coşkuyla şampiyonluk şarkıları söylemeye başladığı dakikalarda Okan Buruk, artık ligi bitirme maçına dönüşen Ankaragücü deplasmanını da düşünerek değişikliklere gitti. Rahatladıktan sonra tümüyle oyunun hakimine dönüşen lider, zaman zaman heyecanı artan ancak temposu yükselmeyen maçı galibiyetle kapatarak, mutlu sona bir adım daha attı.