Ne yaptın Sumudica! Tüm uyarılara rağmen...

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, evden çıkmama ve seyahat etmeme uyarılarına rağmen ülkesi Romanya'ya gitti.

Ne yaptın Sumudica! Tüm uyarılara rağmen...
22.03.2020 09:50

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, liglerinin ertelenmesiyle birlikte Romanya'ya gitti. Rumen teknik adam yardımcılarıyla birlikte özel jet kiralayarak Türkiye'den ayrıldı. 

"Tekrar geri döneceğim"

Sumudica yaptığı açıklamada "Benim zaten Aralık ayından bu yana sağlık problemlerim vardı. O yüzden şu anki düşüncem sadece sağlığım. Bu özel uçak zaten masraflı oldu. Kimseyle temas halinde olmak istemedim. Özel jetle Romanya'ya gittim. 9'uncu sıraya gelmek için çok çalıştım. Gaziantep benim ailem. Bütün futbolu öldüren virüs oldu. Şu an fazla bir şey yapamadığımız için gidişata göre bakacağız. Tekrar normal hayata döndüğü zaman geri döneceğim. Seyirciler olsun, medya olsun herkese başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kulüp şehri terk etmeyin demişti!

Gaziantep FK kulübü yaptığı açıklamada "Profesyonel Futbol Takımımız oyuncularının, personelinin ve teknik heyetinin yine bu bir haftalık izole süresi içerisinde şehrimizi ve ülkemizi terk etmemeleri konusunda yönetim kurulumuzda karar alınmış olup, kendilerine iletilmiştir." ifadelerini kullanmıştı...

Yerel gazeteci böyle eleştirdi!

Gaziantep'te yayın yapan Pusula Gazetesi'nde çalışan Eyüp Özkan "Neresinden tutsan elinde kalıyor. Bu gidişten kulübün haberi var mı? Varsa bu açıklama neden yapıldı? Eğer yoksa Sumudica'ya haber gönderin! Ülkenda kal Sumudica deyin. Oradan virüs toplayıp gelmesin. Yazık hem de çok yazık. Örnek olması gerekenler kurala uymuyor." ifadeleriyle Rumen teknik adamı eleştirdi.

Yorumlar