Nesrin Cavadzade kimdir, aslen nereli? Nesrin Cavadzade hangi dizi ve filmlerde oynadı?

Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan çiftin evlilik için ilk adımı attı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan oyuncu Nesrin Cavadzade, nişanlısı Gökhan Alkan ile çektiği fotoğraf ile gündeme geldi. Peki Nesrin Cavadzade kimdir, nişanlısı Gökhan Alkan kim, kaç yaşında, aslen nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı?

Google Haberlere Abone ol
Nesrin Cavadzade kimdir, aslen nereli? Nesrin Cavadzade hangi dizi ve filmlerde oynadı?
02.08.2021 23:18

Nesrin Cavadzade, kendisi gibi oyuncu olan Gökhan Alkan ile nişanlandı. Evlilik hazırlığında olan oyuncu Nesrin Cavadzade ile Gökhan Alkan'ın sosyal medya paylaşımları magazin gündemine bomba gibi düştü. 31 Temmuz'da nişanlanan çift Nesrin Cavadzade ile Gökhan Alkan kimdir, kaç yaşındalar, nereli ve hangi dizi ve filmlerde oynadılar? soruların yanıtları merak konusu oldu.

Rol arkadaşlığı aşka dönüşen oyuncular Nesrin Cavadzade ve Gökhan Alkan cephesinde sürpriz gelişme. Sosyal medyada aşkıyla paylaştığı fotoğraflarda sürekli sevgilisini alnının üstüne etiketleyip 'Alın yazım' mesajı veren Gökhan Alkan, yuva kurmak için harekete geçti.

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan'ın başşehri Bakü'de doğmuştur. Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade Türkçe'nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Nesrin Cavadzade

Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" adlı TV dizisinde başrol oynadı. Dizinin hemen ardından Nesrin Cavadzade "Dilber'in Sekiz Günü" adlı filminde oynadı. Nesrin, bu filmdeki performansıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından yine bir Cemal Şan filmi olan "Acı" ile de yeniden Erzurum Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi oldu. Bu filmin ardından, ara verdiği televizyon kariyerine, "Samanyolu" adlı dizi ile devam etti.

2011 yılı itibariyle "Al Yazmalım" dizinde oynamaya başladı. Aynı yıl içinde Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği "Güzel Günler Göreceğiz" ve Murat Saraçoğlu'nun yönettiği "Yangın Var" filmlerinde başrol oynadı. "Güzel Günler Göreceğiz" filmiyle Antalya Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", Ankara Film Festivali'nde ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerini aldı. "Yangın Var" filmiyle yine Ankara Film Festivali'nde ve Sadri Alışık Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü.

2011 yılında Cengiz Aytmatov'un ünlü eseri "Selvi Boylum Al Yazmalım"dan senarist Mahinur Ergun tarafından uyarlanan "Al Yazmalım" adlı dizide rol aldı.

2012 yılında "Ağır Roman"ın televizyon uyarlaması olan "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Sinemadaki başarılarıyla öne çıkan oyuncu 2014 yılında da bu başarısını sürdürdü. Kutluğ Ataman'ın son filmi Kuzu , Erol Mintaş'ın ilk uzun metrajı Annemin Şarkısı ve Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup'ta yer alan oyuncu Kuzu ile 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

2014 yılında "Küçük Ağa" adlı dizide Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Zeki Alasya, Emir Berke Zincidi, Ruhsar Öcal, Remzi Evren, Kayhan Yıldızoğlu ile beraber rol aldı.

18 Mart 2015 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Özhan Eren'in yaptığı "Son Mektup" adlı sinema filminde Tansel Öngel ile başrolde oynadı.

NESRİN CAVADZADE'NİN ALDIĞI ÖDÜLLER

2014 - 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi kadın oyuncu ödülünü"nü "Kuzu" filmindeki rolü ile aldı.

2011 - 48.Antalya Film Şenliği - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Güzel Günler Göreceğiz)

2012 - 17.Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) (Yangın Var)

2012 - 23.Ankara Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Yangın Var)

2009 - 20.Ankara Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Dilber'in Sekiz Günü)

2008 - 3.Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Dilber'in Sekiz Günü)

NESRİN CAVADZADE'NİN OYNADIĞI FİLMLER VE DİZİLER

2019 - Cemil Şov (Sinema Filmi)

2019 - Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sinema Filmi)

2019 - Yasak Elma (Tv Dizisi)

2018 – El Desentierro (Sinema Filmi)

2017 - Bizim Hikaye (Tv Dizisi)

2017 - Fi (Puhu Tv)

2016 - Kış Güneşi (Efruz) (TV Dizisi)

2015 - Çanakkale Yüzyıllık Mühür (Ayşe Kız) (TV Dizisi)

2015 - Son Mektup (Sinema Filmi)

2014 - Kuzu (Medine ) (Sinema Filmi)

2014 - Annemin Şarkısı (Zeynep)(Sinema Filmi)

2014 - Küçük Ağa

2013 - Görüş Günü Kadınları

2012 - Ağır Roman Yeni Dünya

2012 - Derin Nefes Al (Kısa Film)

2011 - Yangın Var

2011 - Güzel Günler Göreceğiz

2011 - Al Yazmalım

2010 - Samanyolu

2010 - Acı

2009 - Gitmek: Benim Marlon ve Brandom

2008 - Dilber'in Sekiz Günü

2007 - Pazar - Bir Ticaret Masalı

2007 - Yersiz Yurtsuz

GÖKHAN ALKAN KİMDİR?

Gökhan Alkan, 8 Aralık 1987'de İstanbul'da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Mühendisliğinden mezun oldu. Oyunculuk eğitimini MSM Actor Studio'da aldı.

Mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda 2 sezon oynadı ve sonra bir grup arkadaşıyla kendi tiyatrosunu kurdu. 2016 yılında Güney Kore'de düzenlenen APAN (Asia Pasific Actors Network) Star Awards Özel Ödülü'nün sahibi oldu. "Kalp Atışı" adlı dizide başrolü paylaştığı Öykü Karayel ile birlikte 2017 yılında Altın Kelebek En İyi Dizi Çifti Ödülü'nün sahibi oldular.

Dizi ve filmleri

Defnenin Bir Mevsimi Ferhat Başrol oyuncusu

2015 Makas Fatih Kömürcü Başrol oyuncusu

2017 Organik Aşk Hikayeleri

Muhteşem Yüzyıl Şah Tahmasb

Herşey Yolunda Merkez

Gurbette Aşk Bir Yastıkta

Kocamın Ailesi

Seviyor Sevmiyor

Kalp Atışı

Zengin ve Yoksul

Yasak Elma

Kalp Yarası

Yorumlar