Nesrin Yamaç kimdir, nereli, kaç yaşında? Demet’le Alişan’a konuk oldu

Hafta içi her gün Star TV'de yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programı tüm heyecanıyla devam ediyor. Programın bugünkü konuklarından biri olan Nesrin Yamaç, evde ekmek yapımını anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Nesrin Yamaç kimdir, nereli, kaç yaşında? Demet’le Alişan’a konuk oldu
05.05.2021 11:14

Ekranların sevilen yüzleri Demet’le Alişan programına katılan Nesrin Yamaç, Karabuğday ekmeğinin nasıl yapıldığını seyircilere anlatıyor. Seyirciler ise Nesrin Yamaç hakkındaki bilgileri merak ediyor.

NESRİN YAMAÇ KİMDİR, NERELİ, YAŞI KAÇ?

Nesrin Yamaç’ın yaşı, memleketi veya hayat hikâyesine dair bir bilgi bulunmuyor. Nesrin Yamaç’ın işletme sahibi olduğu biliniyor. Burada kendi tariflerini de hazırlayan Nesrin Yamaç, izleyenlerin merakla beklediği tariflere yer veriyor.

nezrinyamaç

KARABUĞDAY EKMEĞİ NASIL YAPILIR?

2 su bardağı çiğ karabuğdayı, bir cam kasede 8 saat suda bekletin.

Karabuğdayları süzün ancak kesinlikle durulamayın

Karabuğdayların üstünde jel gibi bir kıvam oluşacak, onun yok olması gerek...

Karabuğdayları blender ve rondoya koyun. 1 su bardağı su ekleyin. Tuz ekleyin ve çekin. 5 dakikada beyaz bir krep hamuru gibi olacak.

Bunu yeniden cam kaseye alıp üstünü örtün.Bu aşamada 2 avuç kabak çekirdeği için 2 avuç ay çekirdeği ekleyin. Burası isteğe bağlı. Badem, ceviz, susam, zeytin, kekik ekleyebilirsiniz.

24 saat oda sıcaklığında ağzı bir örtü ile kapalı duracak. Bu sırada hafif kabaracak, kabarcıklanıyor ve ekşimsi bir koku oluşabilir.


24 saatin ardından karışımın kıvamı da koyulaşmış olacak. 18 santim baton kek kalıbına dökün. Üstüne susam serpin. Yağlı kağıt kullanabilirsiniz. Yoksa kek kalıbını zeytinyağı ile yağlayın. Yağlı kağıt koyarsanız yağlamaya gerek yok.

200 derece turbo fırında 1 saat 10 dakika pişirin. 50. dakikada ısıyı 180'e düşürün. Pişince kapatın...

Afiyet olsun...

Yorumlar