Yavuz Ağıralioğlu, Meral Akşener’in partisinde en popüler isimdi. Onun hakkında da epey eleştiri yazısı yazdım. Çünkü belagat gösterisi yapayım derken MHP’yi de haksız ve mantıksız yere hedef alıyordu. Onu önce HDP’nin hakaretleri karşısında partisi içinde yalnız bıraktılar, daha sonra CHP-HDP istedi diye genel başkan yardımcılığı görevinden aldılar. Partide bu yüzden artık emanet gibi duruyordu. Kendisi de HDP destekli Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığında ittifak oluşturulmasına ve Meral Akşener’in masadan kalkıp iki gün sonra tekrar oturmasına tepki göstererek İP’ten istifa etti. İstifa ederken yaptığı birçok açıklamaya da birçok kişi gibi ben de imzamı atıyorum.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de Yavuz Ağıralioğlu’nun bu duruşunu “CHP’nin PKK’yla ve HDP’yle birlikteliği tescillendi. İYİ Parti’nin ve diğer zillet partilerinin PKK’yla ve HDP’yle eylem ve hedef ortaklığı alenileşti, pekişti. Bir tek İYİ Partili bir milletvekili vicdanının sesine kulak verip cesaret gösterdi, mertçe tepkisini dile getirdi ve partisinden istifa etti” şeklinde yorumlamıştı.

Yavuz Ağıralioğlu istifa etmeden önce yaptığı son açıklamalar içinde  “25 yılda yemediğimiz küfürleri 3 günde yedik. Bizden bir özür dileyen oldu mu, hayır. Yaşananları telafi eden oldu mu, hayır. Sonra da çıkıp istişareden, müzakereden söz ediyorlar. Bunu kabul etmemiz söz konusu değil” şeklinde Meral Akşener’in masadan kalkıp tekrar oturmasını değerlendirmişti.

Ama İP’ten gelen son açıklamaya göre olayı herkes yanlış anlamış…

Çünkü Müsavat Dervişoğlu bu konuyu "Masadan bilerek kalktık. Bütün bu olup bitenler kurgulanmış, planlanmış bir stratejiydi. Bu plan da müştereken oluşturuldu diyebilirim. Genel başkanlar biliyordu. İki belediye başkanının başkan yardımcısı olacağı biliniyordu. Kazanamayacak aday diye takdim edilen Sayın Kılıçdaroğlu'nu kazanacak aday hâline getirmek için bir hamle gerekiyordu. İktidara karşı strateji uyguladık" şeklinde yorumlamış. Zırva tevil götürmez atasözü de sanırım tam böyle hâllerde kullanılıyor.

“25 yılda yemediğimiz küfürleri 3 günde yedik” diyen Yavuz Ağıralioğlu, bizler, velhasıl tüm Türkiye hep yanılmışız meğerse… Meral Akşener masadan kalkınca sifon çekmeler, en ağır hakaretlerin, küfürlerin edilmesi, en iğrenç iddiaların dillendirilmesi… Hepsi planlı bir oyun, hepsi anlaşmalı bir tiyatroymuş…

Müsavat Dervişoğlu’nun açıklamaları alenen bunu söylüyor. “Kemal Kılıçdaroğlu’nu kazanacak aday yapabilmek için bilerek, kurgulanmış, planlanmış bir stratejiyle masadan kalktık” demek aslında “Hepimiz siyasi ahlaksız adamlarız” demektir. Nasıl anlaştınız Müsavat Bey?

Yani şöyle mi anlaşma yapıldı?

Meral Akşener masadan ayrılsın ve Küçük hesaplar 85 milyonun kutlu zaferine tercih edilmiştir. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edildi. Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6'lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Ne kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız" türünden açıklamaları yapsın. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yancıları, avaneleri, şakşakçıları da size masadan kalktınız diye en ağır hakaretleri, küfürleri etsin. Tüm hikâyeniz bu mu şimdi? Tüh sizin kalıbınıza… Siyasi menfaatler için düştüğünüz şu hâle bakın… Merak ettiğim, CHP’liler o sifonu çektiklerinde nereye gittiniz, oradan geri nasıl dönebildiniz?

Siyasetiniz bu kadar mı kanalizasyon hattına dönüştü sizin?

Abi-kardeşlik hukukundan tanıdığım ama beni büyük hayal kırıklıklarına uğratan Müsavat Dervişoğlu’na sormak istiyorum: Siyasi ve kişisel menfaatler için İP’in altına imza atmadığı rezalet ve ihanet kaldı mı?

Aslında sırf “Masadan ayrılmamız planlı stratejiydi” demeniz bile sizin tükenişinizin, bitişinizin ayak sesleridir. Zaten mitinglerinizi en fazla 500 kişiyle yapmış olmanız hâlinize ayna olmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu gibi çizgi film kılıklı bir adam sizde ne itibar, ne karakter bıraktı. Demek öyle ha… O kadar küfürü, hakareti HDP’leşmiş CHP’nin mimarı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Kazanacak aday” yapmak için yediniz. Vay be… Çukur stratejiye bak… Bu çukur strateji inanın dünyanın tüm üniversitelerinde tez konusu olmalıdır.

Peki, siz MHP’den niye ayrılmıştınız?

Müsavat abi sizin bu kurguları harbi kimler yapıyor?

Sifonun düğmesi kimin elinde yani?

Strateji bilmez(!) Yavuz Ağıralioğlu da “25 yılda yemediğimiz küfürleri 3 günde yedik” diye boş boş yorumlar yapsın dursun… Öğren Yavuz Bey öğren, bak dünyada neler oluyor…