Kemal Kılıçdaroğlu’nun Van ve Ağrı mitingleri CHP’nin artık PKK’nın şamar oğlanı olduğunun acı bir ispatı olarak arşivdeki yerini almıştır. Kemal Kılıçdaroğlu tamamı Kandil tarafından belirlenmiş HDP yönetimiyle cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de anlaşmasıyla CHP-Kandil arasındaki köprüyü güçlendirmiş oldu. Bu seçimi kazanma uğrunda PKK’nın hangi talebi varsa CHP onları artık kendi talebi gibi görmektedir. Terör örgütü PKK ne talep ederse, CHP hepsini kendi düşüncesi olarak sahiplenecek durumdadır. Kandil-HDP-Avrupa’daki PKK’lılar taleplerini, hedeflerini sıralayarak Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istiyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi de bu durumdan asla rahatsız olmamaktadır. Zaten PKK’nın taleplerine karşı bu sessizlik hâli de kabullenme olarak görülmektedir. Kandil ve HDP’nin en büyük vaadi teröristbaşı Öcalan başta olmak üzere tüm PKK’lıların cezaevinden çıkarılarak özgürlüğe kavuşturulmasıdır.

HDP ilk defa bu kadar yoğun ve istekli bir şekilde bu vaatlerini dile getirmekte ve bunu da Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında gerçekleştireceklerini müjde olarak duyurmaktadır.

Türkiye’nin her yerinde şu an CHP-PKK iş birliği konuşulmaktadır. CHP-PKK ilişkisi artık ikiz kardeş olarak görünme hâlindedir. Sağduyulu ve vatan adına kaygısı olan herkes, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayalini kurduğu cumhurbaşkanlığı düzeninde söz ve yetkinin PKK ve FETÖ’de olacağını görmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bahar” temalı vaatleri nedense en çok bunları coşturmaktadır. Tasmasını ABD’nin tuttuğu PKK ve FETÖ öylesine umut içinde ki, seçim kampanyasını da âdeta bunlar üstlenmiş durumdadır. Bu durumu bir soğan için vatan satacak olanlar dışında herkes görmektedir.

CHP’nin ortağı HDP’nin şu propagandasına bir tepki gösterdiğine şahit olan var mı?

“Öcalan’ı serbest bırakacağız”

“Tüm PKK’lıları serbest bırakacağız”

“Özerkliği ilan edeceğiz”

“Afrin’i geri alacağız”

“Irak ve Suriye’den Türk askerini çıkaracağız”

Susuyorsak onaylıyorsun, susuyorsan kabul ediyorsun demektir.

Özgür Özel diyor ki: "Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağız diyen bir parti yetkilimizin videosunu gösterin siyaseti bırakacağım."

Şimdi kendi ağzından çıkmasa da geçmişte bunu söyleyen cumhurbaşkanı adayınız Kemal Kılıçdaroğlu idi. 2012 yılında “4 parti uzlaşırsa Öcalan'a ev hapsi bizim için mesele olmaz” diyen bir Kemal Kılıçdaroğlu gerçeği vardır. Ve ortağı HDP’nin “Öcalan’ı serbest bırakacağız” vaatlerine susarak 10 yıl önceki “Öcalan'a ev hapsi” düşüncesini diri tuttuğunu göstermektedir.

Özgür Özel "Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağız” diyen bir CHP’linin videosu yoktur. Ama “"Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağız” diyen PKK’lı Pervin Buldan’ın ayağına onun bu sözünden bir gün sonra giderek el sıkışıp anlaşan Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir cumhurbaşkanı adayınız vardır.

“Öcalan’ı serbest bırakacağız” diyen PKK’lı Sırrı Süreyya Önder’i bu sözünden bir gün sonra CHP’nin İzmir’de düzenlediği İktisat Kongresi’nde konuşmacı yapan şerefsiz, haysiyetsiz CHP’liler vardır. Sırrı Süreyya Önder’in bu sözü ortada iken geçtiğimiz haftalarda onunla Adıyaman’da kucaklaşmak için program yapan Kılıçdaroğlu gibi bir cumhurbaşkanı adayınız vardır. O kucaklaşma programı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’da protesto edilmesi sonrası “İptal edildi” diye duyuruldu. Belki de kapalı kapılar ardında yine kucaklaşmışlardır? “Öcalan’ı serbest bırakacağız” diyen bu alçaklara niçin tavır almıyor, aksine bağrınıza basıyorsunuz?

Demek ki onlara “Bize oyunuzu verin, ne istiyorsanız iktidarımızda yapalım” diye söz verdiniz?

Öcalan dâhil olmak üzere herkese özgürlük istiyoruz. Binlerce arkadaşımız içerde, on binlerce arkadaşımız sürgünde. Geri dönüş başlamalıdır cezaevinden, sürgünden, nerede olursa... Kılıçdaroğlu da açık ve net olarak önümüzdeki dönem ne yapacağını kamuoyu ile paylaşmalıdır. Kapalı kapılar ardında söylenenlerin, kamuoyuna da bunların deklare edilmesi gerekir” diyen PKK’lı Sırrı Sakık’a cevap verecek şerefli bir CHP’li niye çıkmadı aranızdan? Yoksa şerefli CHP’li kalmadı mı?

Cumhurbaşkanı adayınız Kemal Kılıçdaroğlu yahut CHP’li bir yetkili niçin bu alçaklara cevap veremiyor?

Sen, Sırrı Sakık’ın bu alçak taleplerine ve iddialarına cevap verdin mi Özgür Özel? Arşive baktım bir cevap vermemişsin. Sadece ona değil “Öcalan’ı özgürleştireceğiz” diyen PKK’lı Pervin Buldan’a, Sırrı Süreyya Önder’e, Ahmet Türk’e ve benzerlerine cevap vermemişsin…

CHP olarak PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yaparak, bu PKK’lılara susarak zaten siz de “Öcalan’ı özgürleştireceğiz” demektesiniz.

“Kemal’e selam söyleyin” diye Kemal Kılıçdaroğlu’na İmralı’dan selam ileten teröristbaşı Öcalan bugünleri hesaplamış değil mi Özgür Özel?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Van mitinginde PKK’lı alçakların “Dişe diş kana kan, seninleyiz Öcalan” sloganlarına susan CHP, bu toprakların vebalı mikrobu hâline gelmiştir.

Bu vebalı mikroba oy verecek ne bir vatansever, ne bir Atatürkçü olabilir. Terör örgütü PKK’nın büyük partisi hâline gelmiş CHP milli güvenlik sorunudur. 14 Mayıs’ta Türk milleti bu sorunu ortadan kaldıracaktır.