OGM personel alımı ne zaman, başvuru nasıl yapılır? 2022 OGM personel alımı şartları neler?

2022 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, sınavla 22 orman mühendisi alımı yapacak. OGM personel alımı için Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda alımın ne zaman yapılacağı ve şartların neler olduğu belirtildi. OGM personel alımı ne zaman? Orman Genel Müdürlüğü orman mühendisi alımı şartları neler? Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü, sınavla 22 orman mühendisi alacak.

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
OGM personel alımı ne zaman, başvuru nasıl yapılır? 2022 OGM personel alımı şartları neler?

Orman Genel Müdürlüğü, sınavla 22 orman mühendisi alacağını duyurmuştu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda alımın ne zaman yapılacağı ve şartların neler olduğu belirtildi. Bu gelişmenin ardından OGM'de personel olmak isteyen adaylar; "2022 OGM personel alımı ne zaman? Orman Genel Müdürlüğü OGM personel alımı şartları neler? İşte tüm detaylar haberimizde…

2022 OGM PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

OGM'de işe girmek isteyen adaylar, 24 Aralık 2021-5 Ocak 2022 döneminde "http://isealim.ogm.gov.tr" adresindeki sistemden e-Devlet şifreleriyle başvuru yapabilecekler. OGM işe alım başvurularında şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekillerde gerçekleştirilecek başvurular kabul edilmeyecek.

ogm

ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylarda, 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olma ve yükseköğrenim kurumlarının orman mühendisliği lisans bölümlerinden mezuniyet şartı aranıyor.

Adaylara yapılacak tüm tebligat ve duyurular (başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil), "www.ogm.gov.tr" internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

2020-KPSSP3 puanı en yüksek adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacak. Her aday, tercih sıralaması ve 2020-KPSSP3 puanı dikkate alınarak sadece bir ilin uygulama sınav listesinde yer alabilecek. Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 15 Ocak 2022'ye kadar www.ogm.gov.tr internet adresinden ve http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden öğrenilebilecek.

İşe alınacaklar, Antalya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, İzmir, Manisa ve Muğla'da görevlendirilecek.

 

 

Yorumlar