OGM personel alımı ne zaman yapılacak belli mi? 2021 Orman Genel Müdürlüğü personel alımı şartları

OGM personel alımı ne zaman? Orman Genel Müdürlüğü'ne alınacak işçiler için adaylar başvuruların detaylarını merak ediyor. OGM'ye 47 sözleşmeli personel istihdam edileceği duyuruldu. Bu duyurunun ardından ilana başvuru yapacak adaylar başvuru tarihlerini ve şartlarını araştırmaya başladı. Peki OGM personel alımı ne zaman? OGM Orman Genel Müdürlüğü personel alımı şartları haberimizde...

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
OGM personel alımı ne zaman yapılacak belli mi? 2021 Orman Genel Müdürlüğü personel alımı şartları

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu nasıl yapılır merak ediliyor? OGM sınavsız mülakatsız personel alımı şartları neler? sorularına cevap aranıyor. Orman Genel Müdürlüğü'nün taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın alım yapılacak Bu sebeple OGM personel alımı detayları daha çok merak ediliyor. 

OGM PERSONEL ALIMI NE ZAMAN 2021?

OGM personel alımı tarihleri henüz belli olmadı. Başvuru tarihleri duyuruldu. Adaylar, 11-20 Ekim 2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapabilecek. Başvuru işlemleri 20/10/2021 gecesi saat 23:59'da sona erecek. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

OGM personel alımı şartları

BAŞVURU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Adaylar 11 - 20 Ekim 2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapabilecekler. Her aday belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecek. Adaylar belirtilen pozisyonlar için en fazla10 adet tercihte bulunabilecek.

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar 11/10/2021-20/10/2021 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 20/10/2021 gecesi saat 23:59'da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir. Her aday belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecektir. Adaylar Ek-2'de yer alan pozisyonlar için en fazla 10 adet tercihte bulunabilecektir.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2.Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.
Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3.Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

4.Adaylar başvuru tarihinin son günü (20/10/2021) itibariyle Genel ve Özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmektedir.

Etiketler ogm personel alımı
Yorumlar