Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), ara tatiller konusundaki çalışmasının detayları belli oluyor. Milyonlarca veli ve öğrencinin merakla beklediği düzenlemede, Kasım ve Nisan aylarındaki ara tatillerde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, MEB, eğitim-öğretim günlerini uzatma çalışmalarına başladı. Bu çalışma kapsamında, tatil süreleri korunacak ancak öğrenciler daha uzun süre okulda olacak.

YAZ TATİLİ KISALIYOR

MEB, eğitim-öğretim iş günlerini uzatmak için bir çalışma hazırlığına girdi. Bu kapsamda, eğitim-öğretim iş günlerinin 180'den 200'e çıkarılması hedefleniyor. Düzenlemeyle birlikte, öğrencilerin okula devam süresi artacak.

2024-2025 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

MEB'nin duyurduğu takvime göre, 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı 9 Eylül 2024'te başlayacak. Toplam eğitim iş günlerinin artırılması için yaz tatili süresinde kısaltma planlanıyor.

TÜRKİYE'DE EĞİTİM-ÖĞRETİM İŞ GÜNÜ

Ülkemizde bir eğitim-öğretim dönemi içinde toplam 180 gün okula gidiliyor. Ancak tatil süreleri ve diğer etmenler nedeniyle bu süre bazen kısalabiliyor. Gelişmiş ülkelerde ise eğitim-öğretim iş günü 200 günün üzerinde olabiliyor.

YAZ TATİLİ SÜRESİNDEN KISITLAMA

Eğitim ve öğretim iş günlerinin 200 güne çıkarılması için yaz tatili süresinde kısaltma planlanıyor. Bu adımın, öğrencilerin eğitim kalitesini artırmaya yönelik olduğu belirtiliyor.

Editör: Haber Merkezi