Öğretmenlere aşı randevulara açıldı mı? e-Nabızdan aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kritik bir açıklama geldi. Bakan Selçuk'un bu açıklamasından sonra binlerce öğretmenlere aşı randevulara açıldı mı? sorsun cevap arıyor. İşte öğretmenler için e-Nabızdan aşı randevu ekranı...

Google Haberlere Abone ol
Öğretmenlere aşı randevulara açıldı mı? e-Nabızdan aşı randevusu nasıl alınır?
06.06.2021 12:56

Uzun süreli yasaklardan sonra geçilen kademeli normalleşmenin ikinci aşamasınsa aşılama çalışmalarına hız veridldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin Kovid-19 aşısı randevuları ile ilgili yeni son dakika açıklamasında bulundu. Bu gelişmenin ardından öğretmen ve yakınları öğretmenlere aşı randevulara açıldı mı diye merak etmeye başladı.

ÖĞRETMENLERE AŞI RANDEVULARI AÇILDI MI? AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının Kovid-19 aşısı randevularının e-Nabız üzerinden verilmeye başlandığını duyurdu.

Bakan Selçuk açıklmasında şu ifadelere yer verdi:

"Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın aşı randevuları Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlandı.

Mesai arkadaşlarımız an itibarıyla randevularını e-Nabız’dan alabilirler.

Eğitim ailemiz adına tüm sağlık camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum."

E-NABIZ ÜZERİNDEN AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

MHRS üzerinden randevu oluşturmak için www.mhrs.gov.tr adresine girin. Üyeyseniz bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapın. Eğer üye değilseniz “Üye Ol” seçeneğini tıklayıp üyelik oluşturun.

Koronavirüs aşı randevusu almak için sisteme giriş yaptıktan sonra “Aşı Randevusu Al” seçeneğini tıklayın.

Vatandaşlar, öncelikli grupta olup olmadığını, aralarında boşluk olacak şekilde "AŞI", "T.C. kimlik numarası" ve "T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi"ni yazarak 2023'e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

Koronavirüs aşısı için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182'den randevu alınarak başvurulabilinecek.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar