Öğretmenlere aşı zorunlu mu olacak, yaş sınırı var mı? Öğretmenler ne zaman aşı vurulacak?

Öğretmenler ve akademisyenler için aşı konusu gündeme geldi. Koronavirüs salgınından dolayı ülkemizde 4 grup halinde aşılama yapılıyor. Okullarda yüz yüze eğitimin yavaş yavaş başlamasıyla öğretmenler için aşı olma dönemi de faaliyete giriyor. Konu hakkında müjdeli haberi . Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün resmi Twitter hesabından verdi. Öğretmenlere aşı zorunlu mu olacak, yaş sınırı var mı? Öğretmenler ne zaman aşı vurulacak?

Google Haberlere Abone ol
Öğretmenlere aşı zorunlu mu olacak, yaş sınırı var mı? Öğretmenler ne zaman aşı vurulacak?
03.06.2021 18:23

Öğretmen, akademisyenler ne zaman aşılanacak? Sorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koca, " Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. Açıklamanın ardından aşı tarihleri ve zorunluluk durumu sorgulanmaya başladı. Öğretmenlere aşı zorunlu mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca...

Öğretmenlere aşı zorunlu mu olacak?

ÖĞRETMENLERE AŞI ZORUNLU MU, YAŞ SINIR VAR MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklama ise şu şekilde;

"Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerimiz aşı olabilecekler. Aşı ile bağışıklık kazanacak ve salgını gündemimizden çıkaracağız. Bu güce güvenin."

ÖĞRETMENLER VE AKADEMISYENLER NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Öğretmenler 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren aşı olmak için randevu alabilecek. Akademisyenlerin aşı olacağı tarih hakkında ise Sağlık Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama gelmedi. Fakat eylül ayından açılması planlana üniversiteler için aşılamanın büyük oranda hızlanacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar