Okullar tatil mi 14 Ocak tatil olan okullar listesi öğren | Hangi illerde okullarda kar tatili oldu?

Kar tatili olan okullar ve tatil olan okullar listesi merak ediliyor. Ordu, Van, Kars ve Konya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi. Öğrenciler ve veliler Yarın okullar tatil mi, tatil olan okullar hangileri? Hangi illerde okullar tatil? sorusuna cevap arıyorlar. Kar yağışının etkili olduğu illerde okullar ve resmi kurumlarda tatil ilan edildi.

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Okullar tatil mi 14 Ocak tatil olan okullar listesi öğren | Hangi illerde okullarda kar tatili oldu?

Türkiye'nin birçok ilinde kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışının etkili olduğu illerde okullar ve resmi kurumlarda tatil haberleri ardı ardına geliyor. 14 Ocak Cuma günü Konya, Kars, Van ve Ordu'da bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Öğrenciler ve veliler kar tatili olan illeri hangileri? Yarın okullar tatil mi? sorgulamalarını internette yapıyorlar. 

KARS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimin 14 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

kar tatili

VAN'DA OKULLAR TATİL Mİ? 

Van Valiliğinden yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

"Yoğun kar yağışı nedeniyle 14. 01. 2022 Cuma günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretime, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri faaliyetlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline idari izin verilmiştir."

ORDU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu'nun Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu, olumsuz hava şartları nedeniyle Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde eğitim öğretime 14 Ocak Cuma ara verildiği belirtildi.

KONYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konya'da, kar yağışı nedeniyle 10 ilçe ile Meram'ın bazı mahallelerinde yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği, hamile ve engelli kamu çalışanlarının izinli sayılacağı açıklandı.

Kentte salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Bozkır, Hüyük, Sarayönü, Ahırlı, Çumra ve Seydişehir ilçeleri ile Meram ilçesinin eskiden köy ve belde statüsünde olan bazı mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitime yarın için ara verileceği duyuruldu. Hamile ve engelli kamu kurumu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

MERSİN'DEN DE TATİL HABERİ GELDİ!

Mersin'in Gülnar ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim yapılan ilkokul ve ortaokullarda yarın eğitime ara verildi.

İlçede dün başlayan kar yağışı, bugün etkisini artırdı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerince 7 mahallenin yollarında kar küreme çalışması yapıldı.

Gülnar Kaymakamlığının açıklamasında, olumsuz hava koşulları sebebiyle taşımalı eğitim yapılan ilkokul ve ortaokullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, Büyükeceli İlkokul ve Ortaokulunun kapsam dışında olduğu bildirildi.

TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Ovacık Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışının getirdiği olumsuz durum ve aşırı buzlanma nedeniyle ilçemizde eğitime 14 Ocak cuma günü ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Yorumlar