İsrail yönetimi insan olmadığı göstermek için yıllardır her türlü alçaklığı sergiliyor. Fakat bu son Gazze katliamından sonra insanlıkla uzaktan-yakından alakası olmadığını her yönüyle ispatlamıştır. İşgal edilmiş topraklarını korumaya çalışan Hamas’ı, “Terör örgütüyle mücadele ediyoruz” propagandası altında işaretleyerek, bebek-çocuk demeden gözü dönmüş bir şekilde herkesi öldüren İsrail, şu an dünyanın önde gelen en şerefsiz terör devletidir.

Benzer çok örnekleri var ama geçtiğimiz günlerde yaratık kılıklı bir İsrail askerinin yayınladığı videoda "Arıyoruz ancak öldürecek bebek kalmamış.12 yaşındaki kız çocuğunu öldürdüm ama esas bebek arıyoruz!" cümlelerini kurdu. Nasıl iğrenç bir psikoloji içinde olduklarına dair yeni bir örnek daha verdiler.

Böyle iğrenç bir psikolojiye sahip yaratıkların yeryüzünde asla yaşama hakkı olmamalıdır. Topluca imha edilmelidir. Bu iğrençliği bugün İsrail yaptığı için bugün onlara diyoruz fakat hangi dinden, ırktan olursa olsun bebeklere, çocuklara bu vahşeti yaşatan kim olursa olsun, nefesi kesilmelidir. ABD ve İsrail’in beslediği terör örgütü PKK da ülkemizde aynı vahşetleri gerçekleştirmişti çünkü merkezleri bir ve o merkezden destekleniyorlar, besleniyorlar.

İsrail yönetimi; iğrençliğin, vahşetin sınırlarını öyle aşmış durumda ki, Gazze katliamı başladığı günden beri İsrail’deki vicdan sahibi vatandaşları tarafından protesto ediliyor. İsrail’in vahşetlerini artırdığı şu günlerde, İsrail’de yine büyük protesto gösterileri yapılıyor.

İslam ülkelerinin duyarsızlığı, Batı yönetiminin İsrail’e desteği devam etse de dünyada bu vahşetlere karşı sivil insan protestosu günden güne büyüyor. Çünkü insan olma erdemi; her dinde, her ırkta mevcuttur. Batı üniversitelerinde vahşete karşı eylemler başladı. İsrail tüm bunlara rağmen vahşetlerini sürdürse de bir yerde tıkanacak ve tepetaklak olacaktır. Her şeyden önce o mazlumların ahı onları perişan edecektir. O beklenen son, elbette bir gün gelecektir.

Dünyaya kafa tutuyor olarak görünen İsrail, gün gelecek dünyaya yalvarıyor olacak. Netanyahu gibi modellere asla rahat bir ölüm olmayacaktır. Tarihte bunun birçok örneği var.

İsrail yönetimi, insanlık suçu işliyor. Savaşın en alçak ve en namussuz şekli olan çocukları ve masumları öldürmek, İsrail’in bu kanlı sicilini zirveye çıkarmıştır.

Mesele artık insanlık mı yoksa yaratık İsrail mi kazanacak noktasındadır.

Biz diyoruz ki, mazlumun üzerinde yükselen vahşete karşı elbet bir gün insanlık kazanacaktır.

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Kaynak: Haber Merkezi