Ömer Çelik'ten 'siyasi cinayet' açıklamasına sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından siyasi cinayetlere ilişkin açıklamada bulundu. Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayetler açıklamasına ilişkin, '6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da 'siyasi cinayet' spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur...' ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Ömer Çelik'ten 'siyasi cinayet' açıklamasına sert tepki
12.10.2021 10:24

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında, "Cumhurbaşkanımızın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükümetlerimiz döneminde Türkiye'de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devir kapanmıştır." ifadelerine yer verdi.

Açıklamasını sürdüren Ömer Çelik, "CHP Genel Başkanının "belli kişileri öldürmek"ten ve "siyasi cinayetler"den bahsederek Sn Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi ahlaki olmayan bir tavırdır ve sorumsuzluktur. Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez." şeklinde konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamasına şöyle devam etti:

- Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, sadece Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder.


- Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi iddiaları ilgili ve yetkili adli makamlara iletir, gelişi güzel ortalığa saçmazlardı. Bu ancak Türkiye'ye zarar vermekten kaçınmayan bir anlayışın ürünüdür.


- 6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da "siyasi cinayet" spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur...

Yorumlar