Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sosyal medya X hesabından İsrail’in TRT Arabi ekibine saldırısına tepki gösterdi. “Katil İsrail, Gazze'de ahlaki ve insani değerlerden uzak vahşetini pervasızca sürdürüyor.” İfadelerini kullandı.

Önder Kahveci’nin o açıklaması:

İSRAİL TÜM DEĞERLERİ AYAKLAR ALTINA ALMAYA DEVAM EDİYOR!

Katil İsrail, Gazze'de ahlaki ve insani değerlerden uzak vahşetini pervasızca sürdürüyor.       

Aylardır masum sivillere karşı ateş yağdıran, kan kusan İsrail bugün de Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yapan TRT Arapça ekibinin içinde bulunduğu araca  hava saldırısında bulunmuştur. Olayda bir kameraman ağır yaralanırken, bir diğer muhabir hafif yaralarla kurtulmuştur.                       

Bu saldırı, İsrail'in his yoksulu, katil bir devlet olduğunu bir kere daha tescil ederken, basın özgürlüğü ve dokunulmazlığı gibi evrensel bir değeri daha ayaklar altına aldığını göstermiştir.       

Uluslararası camianın artık bu vahşete son verecek tüm tedbirleri bir an önce almasını bekliyoruz. Hastaneleri bombalayan, sivilleri katleden, çocuk katili İsrail'i bir kere daha lanetliyor, yaralanan muhabirlere ve TRT ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Haber Merkezi