Onur Alp Eker bulundu mu? Onur Alp Eker nasıl öldü? Bakan Koca'dan açıklama

Kurban Bayramı'nın en ilginç olaylarından biri olan Onur Alp Eker'in kaybolmasında yeni bir gelişme yaşandı. Vatandaşlar, Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığını bulmak isterken kaybolan Onur Alp Eker'in bulunup bulunmadığını merak ederken, Eker'den acı haber geldi...

Google Haberlere Abone ol
Onur Alp Eker bulundu mu? Onur Alp Eker nasıl öldü? Bakan Koca'dan açıklama
22.07.2021 22:30

20 Temmuz'da Ankara'da Kurban Bayramı'nın birinci günü kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolan gencin cansız bedenine ulaşıldı. Üç gündür aranan 19 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Alp Eker'in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığını bulmak isterken kaybolan Onur Alp Eker, güvenlik kameralarına yansıdığı görüntülere yakın bir bölgede cansız bedenine ulaşıldı.

Eker'in ölüm sebebi yapılacak otopsiden sonra belli olacak. 19 yaşındaki Onur Alp Eker'in bulunması için dün gece geç saatlerde ara verilen çalışmalara bu sabah yeniden başlanmıştı.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Eker'in ölümüyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, "Hekim adayı bir kardeşimizin acısı yüreğimizi yaktı. Kırıkkale Tıp Fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker’in cansız bedenine ulaşıldığını öğrendik. Bayramın ilk günü, dağlık alana kaçan kurbanlık koyunu bulmaya çalışırken kaybolmuştu. Ailesine, arkadaşlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

ONUR ALP EKER NEREDE BULUNDU?

Ekipler, Eker'in kaybolduğu alandaki çalışmalara havadan ve karadan devam ederken, akşam saatlerinde Sirkeli Mahallesi Çalseki mevkiinde bir bölgede Eker'in cansız bedenine ulaştı.

Cansız bedeni, son görüntülerinin olduğu yere yakın yerde bulundu

Eker'in, kaybolmadan önceki son görüntülerinin güvenlik kamerasına yansıdığı bölgeye yakın bir yerde bulunduğu öğrenildi.

 Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KURBANLIĞIN PEŞİNE DÜŞMÜŞTÜ

Pursaklar ilçesine bağlı Sirkeli Mahallesi'nde tıp fakültesi öğrencisi 19 yaşındaki Eker, önceki gün evlerinin bahçesinden kaçan kurbanlığın peşine düşmüştü. Bir süre sonra kendisinden haber alamayan Eker'in ailesi, çocuklarının bulunması için durumu polise bildirmişti.

Anadolu Ajansı

Yorumlar