MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu haftaki olağan TBMM grup toplantısının gündeminde siyasetin üzerine çöken taciz ve yolsuzluk iddialarıyla birlikte daha çok faiz elde etmek için milyon dolarlarını fonlara bağlayan tanınmış simalar vardı. Siyasi aklanma ve toplumsal arınmaya dikkat çeken MHP lideri, yaşanan vakaların sadece muhatlarına değil Türkiye’ye zarar verdiğini belirtti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Kürt kökenli vatandaşlarımızı ötekileştiren açıklamalarına da tepki gösterdi ve “kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek soysuz bir iddiadır” dedi. 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili de mesaj veren MHP lideri, yoğun bir mesai harcadıklarını belirterek “tam yol ileri” ifadelerini kullandı. İsrail ile Filistin arasında geçici ve sınırlı değil kalıcı barışın ve adil çözümün yanında olduklarının altını çizdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aktif diplomasiye katkılarından bahtiyarlık duyduğunu dile getirdi.

Suç örgütüne dönüştüler

Son günlerde siyasi partilerde yaşanan itiraf ve iddiaları gündemine alan MHP Lideri Bahçeli, siyasetin en önemli görev fonksiyonunun her sorun ve beklentiye isabetli cevaplar üretmek olduğunu söyledi. Milletin sesine kulak vermeyip makam, koltuk, şöhret ve servet ihtirasının tutsağı olanların, siyasi partiden daha çok organize menfaat şebekesi, hatta suç örgütüne dönüştüğünü belirtti. Tanınmış simaların daha çok faiz ve gelir elde etmek için fonlara yatırdığı milyon dolarlara da dikkat çeken MHP Lideri, kurulan saadet zincirlerinin, saçlarına dolardan bukleler yapan şaibeli soytarıların milletimizde haklı bir öfkeye neden olduğunu dile getirdi. “Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür” ifadelerini kullandı ve yaşanan sancılı ilişki ağlarının sadece muhataplarına değil tüm Türkiye’ye zarar verdiğinin altını çizdi.

CHP demek HEDEP demektir

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Türkiye’de herkes eşittir, fakat Kürtler daha az eşittir” açıklamasına tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, bu sözlerin terör üslubunun bir yansıması olduğunu söyledi. “Bizim anlayışımıza göre herkes eşittir Türkiye’dir” ifadelerini kullandı ve  “Bu sefil iddia devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kesif bir saldırıdır ve suçtur. Kürt kökenli kardeşlerim eşit hak ve hukuka sahip vatandaşlarımızdır ve bizim can beraberimizdir” dedi. CHP’nin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi kürt kardeşlerimizi istismara yeltendiğini belirtti ve CHP’nin HEDEP’le aynı olduğunu söyledi. Özel’in, “İmamoğlu İstanbul’a mühürlüdür” sözlerine de değindi ve “Biz o paslı mührü söküp atarız” dedi.

Güvenli liman Cumhur İttifakı’dır

Sonuncusu Ankara’da gerçekleştirilen genişletilmiş bölge istişare toplantıları vesilesiyle 81 il ile buluştuklarını söyleyen MHP Lideri Bahçeli, Cumhuriyet’in yeni yüzyılında beş yıldır belediyelere düşen zillet gölgesini kaldırmak amacıyla insanüstü bir gayretle çalıştıklarının altını çizdi. Cumhurun 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde tezahür eden başarısına yeni bir halka eklemek istediklerini belirtti ve “milletimizi karanlığa çekmek isteyenlerin ipliğini pazara çıkarmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı. Hıyanetin, husumetin ve hizbin dışında huzurlu ve güvenli bir liman arayanlar için tek çarenin Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olduğunu dile getirdi.

Tam yol ileri

31 Mart yerel seçimlerine 125 günlük sürenin kaldığını hatırlatan MHP Lideri Bahçeli, Türk milletinin Cumhur İttifakı’nda uzlaşacağını belirtti ve partililere “tam yol ileri” mesajıyla durmadan çalışmaları talimatını verdi. Cumhur İttifakının hedeflerini anlatan MHP Lideri, dağlarında teröristlerin, meydanlarında bölücülerin, ovalarında sivil maskeli terör maşalarının cirit atmadığı, yoksulluğun kader olmadığı, emeğinin karşılığını alamayan kimsenin kalmadığı, kanunsuzluğun kol gezmediği, ahlaki çöküntünün girmediği bir Türk Devrini hedeflediklerini vurguladı ve “her insanımızın elinden tutup Kızılelma’ya mutlaka vasıl olacağız” dedi.

Kalıcı barışın yanındayız

İspanya ve Belçika Başbakanlarının gündeme yansıyan açıklamalarının önemine dikkat çeken MHP Lideri Devlet Bahçeli, uyanan küresel vicdana kimsenin daha fazla sessiz kalamayacağını söyledi. İsrail ile Filistin arasında geçici ve sınırlı değil kalıcı barışın ve adil çözümün yanında olduklarını belirtti ve iki devletli çözüm vasatı dâhilinde, başkenti Doğu Kudüs olan ve 1967 sınırlarına haiz bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasından başka seçeneği tanımadıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu süreçteki aktif diplomasi ve girişimlerine de değinen MHP Lideri Bahçeli, insani yardım koridorunun açılması ve geçici ateşkes kararının alınmasından bahtiyar olduklarını söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hükümet Kabinesi’nin alacağı her kararın sonu ne olursa olsun yanında olduklarını beyan etti.