Orta Doğu Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi alıyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi alacak.

İlanlar
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi alıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi alıyor. İlanda yer alan bilgiler şöyle;

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden
 
2547 sayılı  Yükseköğretim  Kanunu ve Oğretim  Üyesi Dışındaki Oğretim Elemanı  Kadrolarına Yapılacak  Atamalarda  Uygulanacak  Merkezi  Sınav ile  Giriş Sınavlarına  İlişkin  Usul  ve Esaslar  Hakkında  Yönetmelik  uyarınca  Üniversitemizin  aşağıda  belirtilen  akademik birimlerine 2547  sayılı  Kanunun 50/d maddesi kapsamında Araştırma görevlileri alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR:
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
- Araştırma  görevlisi  kadrosuna  başvurabilmek için  sınavın yapıldığı yılın ocak  ayının  birinci  günü  itibariyle  otuz  beş yaşını  doldurmamış  olmak gerekmektedir.

MERKEZÎ  SINAV (ALES) MUAFİYETÎ:
-  Yükseköğretim kurumlarında  öğretim  elemanı  kadrolarında  çalışmış  veya  çalışmakta olanlar  ALES  muafıyetinden  yararlanmayı  talep  edebilir.
ALES muafiyetinden  yararlanmak isteyenler, buna ilişkin dilekçe vermelidir.
- ALES muafıyetinden  yararlanmayı talep edenlerin ün değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

İSTENEN BELGELER:
1-Adayların  başvurdukları  bölüm/anabilim dalı, ilan numarası, ilan tarihi ile yazışma  adreslerini › e telefon numaralarını belirten dilekçe.
2-Özgeçmiş
3-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
4-Son altı ay içerisinde çekilmiş bir (1) adet fotoğraf.
5-ALES sonuç belgesi (Sonuçların açıklanma tarihin den itibaren  5 yIl geçerlidir).
6-Yabancı  dil sınavı sonuç belgesi (YDS veya eşdeğerliği  kabul edilen bir sınavdan muadili puanı gösteren  belge)
7- Diploma örnekleri ve yurt dışından  alınan diplomalar için denklik belgesi (e-Devlet’ten alınmış karekodlu veya aslı gibidir onaylı) 8- Resmi lisans transkripti (e-Devlet’ten alınmış karekodlu veya asıl)
9-Tezli Yüksek Lisans veya Doktora öğrenci belgesi (Güncel, e-Devlet’ten alınmış karekodlu veya asıl)
10-Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis veya tecil belgesi. (Güncel, e-Devlet’ten alınmış karekodlu veya asıl)
11- Başvuru zarfı kapak formu http://www.pdb.metu.edu.tr adresinden indirilebilir.
- Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvuruda bulunabilir.
- Adaylar e-Devlet’ten alınmış karekodlu öğrenci ve mezuniyet  belgeleri ve transkript ile başvuru yapabilecektir. Atanmaya hak kazanılması  halinde süz konusu belgelerin asıllarının veya onaylı suretlerinin ibrazı istenebilecektir.
- İstenilen  belgelerde  gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  tespit  edilenlerin  sınavı geçersiz  sayılacak,  atamaları  yapılayacak ve  atamaları yapılmış olsa dahi herhangi bir hak talebine imkan bulunmaksızın iptal edilecektir.
- Ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme  aşamalarında  lisans  mezuniyet  notunun  hesaplanmasında kullanılacak  4’lük  ve 5’lik  not  sistemlerinin l00’lük not sistemine eşdeğerliği  için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın eşdeğerlik tablosu kullanılır.
-   Ön   değerlendirme   ve   nihai   değerlendirme   sonuçları   ilanda   belirtilen   web   adreslerinde   duyurulacak   olup,   adaylara   ayrıca   bir   tebligat yapılmayacaktır.
-  Îlana  başvurular  ilanda  belirtilen  başvuru  yerlerine  şahsen  veya  posta  yoluyla  yapılacaktır.  Süresi  içinde  yapılmayan  başvurular,  eksik  belgeli dosyalar ve posta ile yapılacak başvurularda  postadaki  gecikmeler nedeniyle son  başvuru tarihinden sonra ulaşan  başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Detaylı bilgi ve ilana ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar