Osman Kavala'yı sevene, koruyana bak, anla olayı!

21.02.2020 10:00

          “Osman Kavala tahliye edildi” başlıklı haberleri okuyunca içimden “Akşama yeniden gözaltına alınır ve tutuklanır” düşüncesini geçirdim. Hatta bu düşüncem ile ilgili twit atacaktım, fırsat bulamadım. Aynen dediğim gibi oldu. Osman Kavala önce tahliye edildi, sonra gözaltına alındı ve tutuklandı. Bu, yargıdaki zafiyetten mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama sosyal medya baskısıyla serbest bırakılan kişilerin tekrar gözaltına alınıp tutuklanması, yargının tartışılmasına sebebiyet veriyor. Son dönem birçok örneğini gördüğümüz bu gibi durumları önce Ahmet Altan ve en son olarak Osman Kavala gibi PKK’ya, FETÖ’ye yakın kişilerin davasında gördük. Bunu, bir terörist Demirtaş’ta deneyemediler. Belki onda da deneyecekler.

           Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Osman Kavala hakkında yapmış olduğu "Türkiye ayağı içerideydi, bir manevrayla dün onu beraat ettirmeye kalktılar" açıklaması da yargıdaki zafiyete bir vurgu olmuştur. Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Gezi Parkı davası kararını veren görevli 3 hâkimin verdiği kararı sakıncalı bulmuş olacak ki, onların hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

         Mahkeme, Osman Kavala’ya Gezi davasından beraat verdi ama başka bir mahkeme tekrar “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin anayasal düzenini cebir, şiddet kullanarak değiştirmeye teşebbüs suçu yönünden sorgusu yapılarak tutuklanmasına” karar verdi.

        Osman Kavala’nın PKK ve FETÖ ilişkisine dair çok ciddi suçlamalar var. Son tutuklanma gerekçelerine baktığımızda savcılığın ifadeleri çok önemlidir. “Kızıl Soros” lakaplı Osman Kavala’nın, eski CIA danışmanı Henry Barkey ile yaptığı görüşmelerin yeri, zamanı, buluşma ortamları tutuklama gerekçeleri içinde yer almaktadır. Ortada ciddi suçlamalar var ama yargılama sürecinde somut olarak ortaya ne konulacak, bekleyip göreceğiz.

       Ama Osman Kavala serbest bırakıldığında kimlerin sevindiğine, tekrar tutuklandığında kimlerin üzüldüğüne bakarsak, aslında herkeste bir kanaat oluşacaktır.

       ABD, AB, PKK, FETÖ, DHKP-C, CHP, SP, GP, HDP ve bunlara bağlı tüm unsurlar, Osman Kavala serbest bırakılınca önce sevinç çığlıkları attılar, tekrar tutuklanınca çıldırdılar.

       Düşünsenize, ABD Ankara Büyükelçiliğinin resmi hesabı, PKK ve FETÖ’ye çok yakınlığı olan Osman Kavala’nın adını da vererek “Osman Kavala ve diğer sivil toplum aktivistlerinin duruşmasını yakından takip ettik ve sanıkların beraat etmesi ve serbest bırakılması için bugünkü mahkeme kararını memnuniyetle karşılıyoruz” açıklamasını yapıyor. Osman Kavala’yı bu derece önemli kılan ne özelliği vardır? Bu çevrelere ne gibi katkı sağlamaktadır? Osman Kavala’nın “Kızıl Soros” lakabı için de mi tatmin oluyor bunlar?

        FETÖ’cü firari Ergün Babahan isimli alçak ''Türkiye halkları Bahçelisiz bir siyaset dönemine hazır olmalı" twitini atınca beğeni yapan ABD Ankara Büyükelçiliğinin resmi hesabı, söz konusu Osman Kavala olunca yine resmi sosyal medya hesabından mutluluk twiti atması karanlık ilişkileri, ihanet konumlarını ortaya sermiyor mu?

       Osman Kavala’yı terör örgütü FETÖ ve PKK nazarında bu kadar özel kılan ne gibi faaliyetleri vardır? Şu son tartışmalara baktığımızda Osman Kavala’ya sahip çıkmayan PKK’lı ve FETÖ’cü neredeyse yok gibidir. Bunların derdi hukuk, özgürlük, adalet olabilir mi?

      İmralı görüşmelerinde Sırrı Süreyya Önder’in “Osman Kavala’nın size selamları var" dediğinde, teröristbaşı Öcalan tarafından selamı ”Kavala’ya sevgilerimi iletin” şeklinde karşılık gören birisidir. Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala, aynı zamanda çözüm sürecinde oluşturulan “Temas ve Diyalog Grubu” üyeliğine direkt teröristbaşı Öcalan tarafından ismi belirlenen bir kişidir.

      Osman Kavala tutuklanmadan önce son pozunu PKK’nın ruhuna uygun siyaset oyunları  oynayan Sezgin Tanrıkulu ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’de sözde milletvekilliği yapan Hüda Kaya ile veriyorsa ortadaki zihniyet tam anlaşılacaktır.

        Osman Kavala’nın sürekli CIA ajanlarıyla, PKK’lılarla, FETÖ’cülerle, Soros ilişkili vakıflarla anılması, onlarla görüntü vermesi, Türkiye üzerindeki planlarda kullanıldığının göstergesidir.

        Kızıl Soros’un sevenlerine bakarak, hangi alanlarda kullanıldığını anlayabiliriz. Türkiye’nin hayrına bir adam olsa, Türkiye düşmanları niçin bu kadar ona sahip çıksınlar ki?

        Meral Akşener “Üç kuzenden biri” olarak tanıttığı Osman Kavala hakkında ne düşünüyor acaba?

        Terörist Demirtaş serbest bırakılsın diye çok propaganda yaptı, kuzeni Osman Kavala için de aynı şeyleri düşünüyor mu acaba?