ÖSYM AİS giriş ekranına olan ilgi KPSS başvurularının başlamasıyla beraber arttı. Şifrelerini unutan adaylar arama motorları üzerinden ÖSYM aday şifre değiştirme nasıl ve nereden yapılır? sorularına cevap aramaya başladı. İşte ÖSYM AİS giriş ekranı ve tüm bilgiler...

ÖSYM AİS GİRİŞ EKRANI HAKKINDA

ÖSYM sisteminde daha önce tanımlanmayan adaylar AİS aday şifrelerini Başvuru Merkezlerinden edinebilir.

Ayrıca adaylar e-Devlet şifreleriyle de sisteme giriş yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemini (https://ais.osym.gov.tr) ziyaret eden adaylar burada yer alan "e-Devlet İle Kayıt Ol" butonu vasıtasıyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydolacaklardır.

e-Devlet şifresiyle ÖSYM AİS'e kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeksizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sunulan tüm işlemleri yapabileceklerdir.

KPSS başvuru ücreti 2024 ne kadar? KPSS Lisans, ÖATB, Alan Bilgisi sınav ücretleri KPSS başvuru ücreti 2024 ne kadar? KPSS Lisans, ÖATB, Alan Bilgisi sınav ücretleri

308128Ec Cysyrloh1Maomtj1Hfelx

ÖSYM ADAY ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

ÖSYM AİS aday şifresi güncellemek ve değiştirmek aşağıdaki şu adımları takip edin: 

ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından T.C kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik numarası girilir. Ardından şifre oluştururken, güvenlik sorusu ve cevabı da eksiksiz olarak girilir. Tüm bilgiler tam olarak doldurulduktan sonra şifre yenilenecektir.

Ardından şifre oluştururken, güvenlik sorusu ve cevabı da eksiksiz olarak girilir.

Tüm bilgiler tam olarak doldurulduktan sonra şifre yenilenecektir.

Kaynak: Haber Merkezi