Otobanlar ne zaman ücretsiz olacak? Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor?

Kurban bayramı için memleket yollarına düşecek milyonlarca insan geçecekleri köprü ve otoyolların ücretlerini merak ediyor. Bu gece itibariyle başlayan bayram tatili için başka illere gidecek olan vatandaşlar, köprü ve otoyol ücretsiz geçişin ne zaman başladığını sorguluyor.

Google Haberlere Abone ol
Otobanlar ne zaman ücretsiz olacak? Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor?
16.07.2021 21:15

Son yapılan kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyolalrın ücretsiz olacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Kurban kesmek veye memleketini ziyarete gidecek olan pekçok vatandaşal köprü ve otoyollarda ücretsiz geçişin ne zaman başlayacağını sorguluyor.

KÖPRÜ OTOYOL ÜCRETSİZ GEÇİŞ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını kaydetti.

Erdoğan açıklamasında, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bazı otoyolların geçiş ücretlerinde indirime gidildiğini de kaydeden Erdoğan, "Ankara-Niğde Otoyolu'nda da sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek" dedi.

HANGİ KÖPRÜLER ÜCRETSİZ?

Buna göre bayram boyunca Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi gibi yap işlet devret kapsamındaki köprüler ve otoyollar hariç, diğer köprü ve otoyollar ise ücretsiz olacak.,

Ücretsiz olacak 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde 1.sınıf araçlar için 13.25 TL geçiş ücreti uygulanıyor.

Ücretli olarak hizmet vermeye devam edecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti 27.50 TL ve Osmangazi Köprüsü'nde de 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti de 147.50 TL olarak uygulanıyor.

Yorumlar