Ligde son dokuz maçını kazanan lider Galatasaray, belki de kendisi için ligin en kritik maçına çıktı. Ligin orta sıralarında olmasına karşın büyüklere karşı aldığı sonuçlarla dikkat çeken Giresunspor, zorlu bir rakipti. Sarı kırmızılılar, tarihi boyunca toplam 7 kez konuk olduğu yeşil beyazlılar karşısında yalnızca bir kez, o da geçen sezon kazanmıştı. Üstelik ilk yarıda evinde ligdeki ilk yenilgisini de aynı takımdan almıştı Galatasaray.

Bütün bu verilerin ışığında maça son dönem oyunlarına göre temkinli başladı. Önde alışılan baskı yoktu. Topu aldığında da hızlı, dikine değil, yana ve yavaş oynadı. Ceza alanine ortalar isabetsiz, çoğunlukla rakibeydi. Büyüklere karşı dirençli oyunu, kazandığı maçlarla kendine güvenen Giresunspor, ceza sahasını iyi kapatıp, ani ataklarla sonuç aradı. Akan oyunda olmasa da duran toplarda heyecan da yarattı.

İlk yarının sonlarında VAR’ın işareti ile kazanılan penaltıyı takımın golcüsü Icardi kaçırdı. Gerilimin ikinci yarıya taşınmasını yine Icardi’in başlattığı, Mertens’in bitirdiği pozisyon engelledi.

Ancak, soyunma odasından çıkışta Giresunspor daha etkiliydi. Galatasaray, Torreira’nın her boşluğu yamaması ve usta kalecisi Muslera ile direndi. Ev sahibinin baskısını yalnızca savuşturmaya oynayan sarı kırmızılılar, oyuna dönmek için epey bekledi.

Çok adamla çıkılan ilk pozisyonda Dubois’in kariyerinin en güzel gollerinden birini atması lideri rahatlattı. Sondakikalarda gelen fark, kötü oynanan maçın hedefe doğru adımı oldu.